کیفیت و فرمت عکس

بدیهی است تمامی عکس های ارسالی برای چاپ بر روی تمامی سطوح چه به روش سابلیمیشن ,سیلک یا پخت بالا می بایست از کیفیت خوبی برخوردار باشند یعنی حداقل DPI تصاویر 300 و یا حداکثر DPI600 باشند.

لازم به ذکر است که قبل از ارسال هر تصویر و یا عکس , پیشاپیش عکس ارسالی را در رایانه ( نه موبایل و نه تبلت ) مشاهده بفرمایید بیشتر مواقع رایانه ها عکس ها را با رزولوشن و کیفیت واقعی نمایش می دهند, به این دلیل که در موبایل ها و تبلت ها بدلیل کوچک بودن صفحات نمایش عکس شما با کیفیت بهتری نمایش داده می شود و عکس اصلی با نور و وضوح واقعی نمایش داده نمی شود.

کیفیت عکس برای چاپ روی کاشی و سرامیک

بهتر است عکس های ارسالی برای چاپ روی کاشی اصل تصاویر و عکس های گرفته شده در عکاسی یا آتلیه ها باشند به این دلیل که این تصاویر از کیفیت و رزولوشن عالی برخوردار بوده و هیچ نیازی به روتوش و صرف هزینه ترمیم ندارند. البته در اکثر مواقع امکان دریافت این تصاویر به دلایل مختلف وجود ندارد و چاره ای به جز اسکن رایانه ای وجود ندارد. در قسمت پایین مختصری در خصوص اسکن تصاویر توضیح داده شده است.

نحوه اسکن عکس

برای ارسال تصویر آنالوگ (عکس های چاپ شده روی کاغد) استفاده از اسکنرهای دیجیتال امری بدیهی و لازم است.سوال این است که چطور عکسی با کیفیت پس از اسکن کردن تهیه کنیم. اسکنرها با اعدادی مانند 300DPI, 600DPI, 1200DPI علامت گذاری می شوند که این اعداد بیانگر رزولوشن یا تعداد نقاط در هر اینچ Dot Per Inch می باشند. هرچه عدد DPI بالاتر باشد اطلاعاته بیشتری بصورت پیکسل در پیکسل ذخیره سازی می شوند و در نتیجه جزئیات,وضوح و دقت رنگ بیشتری ثبت می شود.پس بعدا قابلیت ویرایش بیشتری برای عکس ممکن می شود.هنگامی که عکسی را از محیط آنالوگ به دیجیتال منتقل می کنید بدیهی است که به کمی ویرایش و ترمیم عکس نیاز پیدا خواهید کرد. وضوح و رزولوشن بالاتر عکس شما را قادر می سازد که پرینت یا چاپ های بزرگ تری نیز بگیرید.به منظور پرینت و اسکن عکس مخصوص چاپ روی کاشی و سرامیک حداقل نیاز به وضوح عکس با دقت 300DPI و حداکثر 600DPI داریم که برای اسکن کردن فایل ها با گرافیک خطی در ابعاد اصلیشان پیشنهاد می شود.

  • DPI بیشتر باعث ذخیره اطلاعات بیشتر و بالا رفتن حجم عکس ارسالی می شود.
  • اطلاعات بیشتر باعث ذخیره شدن جزئیات,وضوح و دقت رنگ بیشتر می شود.
  • جزئیات,وضوح و دقت رنگ بیشتر باعث قابلیت روتوش و ترمیم بیشتر عکس می شود.
  • حداقل DPI عکس برای چاپ روی کاشی 300 و حداکثر 600 می بایستی باشد.
  • حداقل حجم عکس ارسالی 1 مگابایت یعنی 1024 کیلوبایت باید باشد.
  • استفاده از نرم افزار Photoshop برای بالا بردن DPI تصویر هیچ تاثییری ندارد.
  • قبلا از اسکن عکس حتما باید صفحه شیشه ای اسکنر از گرد و غبار تمییز و پاک شود.
  • عکس ارسالی برای چاپ روی کاشی حتما تبدیل به فرمت CMYK شود. به این دلیل که در این نوع از چاپ از رنگ های CMYK استفاده می شود.

کیفیت عکس برای چاپ روی تیشرت,لیوان و...

نحوه اسکن عکس

نحوه اسکن عکس برای چاپ روی تیشرت , لیوان , کلاه , پدموس و کلا چاپ حرارتی همانند روش بالا بوده .بهتر است عکس های ارسالی با رزولوشن 300DPI باشند.

کیفیت تصاویر برای چاپ روی ظروف پذیرایی (چاپ سیلک)

چاپ بر روی ظروف بلاخص ظروف پذیرایی بیشتر بمنزله تبلیغات و یک پارچه سازی لوگو و آرم ادارات , سازمان ها و کسب و کارها استفاده می شود . لذا بدیهی است که در این مورد از روش چاپ ,عکس ارسالی لوگو یا آرم خواهد بود که بصورت وکتور یا فایل کرل با کیفیت و ضوح عالی ارسال می شود.

فروشگاه محصولات خام سابلیمیشن
تلگرام چهاپه
کانال تلگرام چهاپه
کانال اینستاگرام چهاپه
پینترست چهاپه

نمادهای قانونی مجموعه چاپ چهاپه

وبگاه مجموعه چاپ چهاپه در سال 1396 نمادهای قانونی کسب و کارهای آنلاین , شامل نماد ساماندهی از ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت تایید محتوای وب گاه های ایرانی و نماد اعتماد الکترونیکی را از مرکز توسعه و تجارت الکترونیکی دریافت کرده است.چهاپه در سال 1397 پروانه فعالیت رسمی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کار و رفاه اجتماعی استان تهران اخذ کرده است.همچنین برند و نماد تجاری مجموعه چهاپه در سال 1399 به صورت رسمی ثبت شد.

ای نماد
logo-samandehi

این وب سایت تابع تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد