چاپ عکس شهدا کاشی

چاپ طرح و تصویر چهره

برخلاف گذشته که فقط امکان نقاشی تصاویر شهدا بر روی کاشی های سنتی و با محدودیت رنگ و طرح یا فقط بصورت نقاشی دیواری بود و توسط شهرداری ها و در زیباسازی امکان شهری استفاده می شد امروزه چاپ تصویر شهدا بصورت کاملا رنگی و با کیفیت فوق العاده امکان پذیر شده است. در این روش از چاپ روی کاشی به این دلیل که کاشی ها چاپ شده در کوره صنعتی در دمایی بین 1000 تا 1200 درجه سانتیگراد پخته می شوند , عکس شهدا بصورت مادام العمر شده و به هیچ وجه پاک یا کم رنگ نمی شود. از طرفی کاشی های چاپ شده کاملا ضدخش بوده و در مقابل تماس با جسم نوک تیز به هیچ وجه خط و خش به خود نمی گیرند همچنین کاملا قابل شستشو بوده و درصورت دوده و گرد غبار گرفتن در طول زمان قابل شستشو نیز هستند. این ویژگی ها سبب مقرون بصرفه شدن کاشی های تهیه شده به روش کوره ای شده است بطوری که در گذشته شهرداری ها و یا سازمان ها با استفاده از نقاشی های دیواری تصویر شهدا و تصاویر متبرکه که در مجاورت طولانی مدت نور مستقیم آفتاب یا باران اسیدی کم رنگ با به کلی پاک می شدن و نیز در اثر دوده گرفتن و گرد قبار سیاه شده و قابل شستشو نبودند هزینه های زیادی را متقبل می شدند.

در مرحله اول در صورتی که طرح اصلی توسط سفارش دهنده از قبل تهیه شده باشد بعد از گزفتن تاییده سایز چاپ کاشی, از 3 تا 10 روزه کاری کاشی یا کاشی ها بسته به متراژ قابل تحویل خواهد بود. در صورتی که طرحی در ابتدا توسط سفارش دهنده تهیه نشده باشد پس از دریافت تصاویر ارسالی در صورت لزوم عکس یا عکس های شهدا بصورت کاملا رنگی شده و یک به یک ترمیم و روتوش خواهند شد. در صورت نیاز از طرح قالب های آماده یا طرح جدید که توسط همکاران طراح تهیه می شود استفاده خواهد شد.پس از دریافت تاییده طرح از سفارش دهنده , طرح برای چاپ به بخش چاپ ارسال می شود. در چاپ عکس شهدا بصورت کوره ای سعی شده است از بهترین مواد اولیه , استاد کاران با تجربه و همچنین بهترین رنگ های آلمانی و ایتالیایی استفاده شود که از کیفیت خارق العاده ای برخوردار بوده و در زمان چاپ با هیچ محدودیت رنگی مواجه نخواهیم شد به این دلیل که در صورت استفاده از رنگ های بی کیفیت چینی امکان چاپ رنگ های قرمز و رنگ سبز اصلا میسر نیست . در مرحله بعد استاد کار ماهر بصورت دستی طرح های چاپ شده را بر روی کاشی جایگذاری و دکور می کند. بطور کلی چاپ کوره ای کاشی و سرامیک نیازمند تجربه و تبحر فراوانی است و از آنجایی که بخشی از پروسه چاپ بصورت دستی صورت می گیرد باید از هنر استادکاران ماهر بهره بجوییم. کاشی های دکور شده در دمایی بین 780 تا 800 درجه سانتیگراد در کوره صنعتی پخته می شوند این دمای بالا سبب ذوب شدن لعاب کاشی شده و رنگ طرح چاپ شده جذب لعاب کاشی می شود. پس از سرد شدن لعاب طرح چاپ شده به بخشی از لعاب کاشی تبدیل شده که این امر سبب ضد خش شدن و قابل شستشو شدن کاشی می شود.


چاپ عکس شهدا روی کاشی سنگ مزار از حداقل ابعاد 20*15 سانتیمتر و نهایتا تا ابعاد 60*30 سانتیمتر بصورت کاشی تک امکان پذیر است. البته در بین این ابعاد کاشی , ابعاد استاندارد یا ابعاد متعارفی نیز موجود می باشد که بسته به سلیقه سفارش دهنده قابل انتخاب است. گاهی اوقات سفارش دهنده درخواست برش کاشی بصورت دایره ای یا بصورت بیضی را دارد که این ابعاد نامتعارف شامل هزینه جداگانه شده و درصورت لزوم با دستگاه واترجت بصورت اختصاصی برش داده خواهند شد. در پروژه های متراژی و در تابلو کاشی های پازلی عکس شهدا بصورت مرسوم از کاشی های 40*25 ,30*20 ,15*15 بیشتر استفاده می شود.


گروه چاپ چهاپه یکی از فعالان تاثیرگذار در زمینه چاپ دیجیتال و چاپ کوره ای کاشی فضای باز بخصوص تابلو کاشی های پازلی عکس شهدا , تابلو کاشی های پازلی چهره امام و رهبری و تابلو کاشی های تصاویر اماکن متبرکه می باشد که فعالیت وسیعی در این زمینه دارد و از مجرب ترین استادکاران و بهترین مواد اولیه و رنگ های ساخت کشور آلمان و کشور ایتالیا در پخت کاشی فضای باز استفاده می کند.نمونه کارهای کاشی تولید شده توسط ما چه در بخش سنگ مزار که به سرتاسر کشور از غرب تا شرق و از شمال تا جنوب ارسال می شود و چه نمونه پروژه های بزرگ از قبیل پروژه مصلی بزرگ امام خمینی تهران, پروژه های شهرداری ها, پروژه های زیباسازی هتل ها و بیمارستان ها و چه نمونه کاشی های سردر دانشگاه ها و مدارس همگی از بهترین کیفیت و بهترین درخشندگی رنگ تهیه شده و با ضمانت ثبات و استحکام رنگ ارائه می شوند. رنگ این کاشی ها بصورت مادام العمر مقاوم در برابر نور مستقیم آفتاب، مقاوم در برابر باران اسیدی, مقاوم در برابر آتش می باشد , همچنین در تماس با اجسام نوک تیز نیز خط و خش به خود نمی گیرد و نیز قابل شستشو است. البته در خصوص سفال کاشی و خود کاشی که تحت ضمانت ما نیست سعی شده است از بهترین و مرغوب ترین نوع کاشی و تولیدت کارخانجات داخلی استفاده شود .