پرینتر چاپ DTF

دستگاه چاپ DTF خانگی یا دستگاه چاپ روی فیلم ترنسپرنت در اصل همان پرینتر های خانگی 6 رنگ تبدیل شده مدل اپسون 1410,1430,L1800 هستند که با حذف غلطک های کاغذ کش جلویی پرینتر و اضافه کردن دو لوله ضخیم مختص رنگ سفید چاپ DTF قابلیت چاپ به روش DTF را دارا شده اند. چاپ DTF یکی از روش های نو ظهور چاپ بر روی پارچه های پنبه ای بدون کوتینگ با استفاده از رنگ سفید است که حدودا در سال 2020 به بازار چاپ البسه معرفی شد. در این روش از چاپ به روش غیر مستقیم با استفاده از رنگ های پیگمنت مخصوص در چهار رنگ فیروزه ای , ارغوانی , زرد و مشکی و یک رنگ سفید شما توان چاپ استیکر یا برچسب رنگی مورد استفاده بر روی البسه پنبه ای را دارا خواهید شد.

چاپ به روش DTF با استفاده رنگ سفید شامل مراحل متعدد است بطوری که با استفاده نرم افزار RIP مخصوص طرح مورد نظر بر روی فیلم شفاف دی تی اف چاپ می شود , در مرحله بعد پودر شکری دی تی اف یا Hot Melt Powder مخصوص بر روی طرح چاپ شده بر روی فیلم پاشیده شده و در مرحله بعد فیلم چاپ شده و آغشته شده با پودر چسب حرارت دیده شده و استیکر یا برچسب جهت پرس شدن بر روی تیشرت حاضر می شود. با استفاده از این روش از چاپ شما با کمترین هزینه راه اندازی و مواد اولیه , قابلیت چاپ تک رنگ سفید و چاپ تمام رنگی بر روی تمام البسه پنبه ای را خواهید داشت.

دستگاه چاپ DTF

توجه توجه

در چاپ DTF بدلیل وجود فلزات در جوهر رنگ سفید و همچنین جنس لاتکس این جوهر امکان گرفتن نازل های هد بسیار بسیار بالاست پس برای داشتن چاپ با کیفیت نگهداری صحیح و مکرر از هد پرینتر الزامی است لذا این روش از چاپ مناسب کارگاه های چاپ با سفارش حداقل هر روز 10 عدد چاپ می باشد.

چه مدل پرینتر خانگی مناسب چاپ DTF است

در حال حاضر 3 مدل پرینتر اپسون یعنی مدل L1800 و دو مدل قدیمی یعنی 1430 و 1410 تنها گزینه های انتخابی جهت راه اندازی خدمات چاپ DTF می باشند باید در نظر داشت در هر سه مدل پرینتر ذکر شده , هد پرینتر یکسان می باشد و تنها شکل ظاهری و وجود WIFI موجب تفاوت این سه پرینتر شده است. با توجه به مشاوره و تجربه سرویس کاران پرینتر , بهترین انتخاب از بین این 3 مدل پرینتر اپسون مدل 1410 و 1430 می باشند چرا که در صورت خرابی مخزن رنگ و کارتریج , مخزن رنگ و کارتریج این دو مدل براحتی در بازار چاپ قابل خریداری و تعویض است اما در صورتی که مخزن پرینتر L1800 دچار گرفتگی یا خرابی شود این مخزن در بازار در دسترس نیست و شما بعنوان خریدار دچار مشکل می شوید.

بهترین هد مناسب چاپ DTF کدام است

در تمام بازار چاپ دیجیتال بر روی تیشرت و البته از گذشته تاکنون دو نمونه هد DX5 و DX7 بدلیل وجود نازل های بزرگ و همچنین طول عمر بسیار بالای این دو هد همیشه از پرطرفدارترین هدهای مختص چاپ DTG و در حال حاضر چاپ DTF بوده و می باشند لذا اگر توجه کرده باشید بر روی اکثر دستگاه های صنعتی چاپ DTG که تقریبا تکنولوژی کمی قدیمی اما همپنان پابرجا , هدهای DX7 و DX5 سوار می باشند.

دستگاه های چاپ DTF نیمه صنعتی

دستگاه های نیمه صنعتی چاپ DTF یا همان دستگاه های پرینتر خانگی تبدلیل شده به لارج فرمت اما با هد پرینترهای خانگی مانند XP600 و XP800 نمونه ای دیگر از دستگاه های چاپ DTF می باشند که تفاوت چندانی با پرینترهای خانگی ندارند , اما بدلیل دسترسی آسان به هد امکان نگهداری صحیح هد پرینتر بیشتر شده است و همچنین بر روی این دستگاه ها خط پودر چسب پاش و همچنین هیتر و رول جمع کن نیز نصب شده است لذا بدلیل قیمت بصرفه و وجود سیستم هیتر و پودر پاش در صورت نگهداری صحیح از هد , گزینه مناسبی جهت تولید برچسب DTF می باشند.

دستگاه چاپ DTF نیمه صنعتی

دستگاه های چاپ DTF صنعتی

دستگاه های چاپ DTF صنعتی همانطور که از نامشان پیداست دارای هد های صنعتی خانواده DX اپسون یعنی هدهای DX5 , DX7 و گاها هدهای جدید تر i3200 و برخی مدل های دیگر می باشند. پلاترهای صنعتی چاپ DTF با این نمونه از هدهای صنعتی گزینه ای مناسبی برای ایجاد خط تولید فیلم DTF می باشند.

دستگاه چاپ DTF صنعتی
فروشگاه محصولات خام سابلیمیشن
تلگرام چهاپه
کانال تلگرام چهاپه
کانال اینستاگرام چهاپه
پینترست چهاپه

نمادهای قانونی مجموعه چاپ چهاپه

وبگاه مجموعه چاپ چهاپه در سال 1396 نمادهای قانونی کسب و کارهای آنلاین , شامل نماد ساماندهی از ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت تایید محتوای وب گاه های ایرانی و نماد اعتماد الکترونیکی را از مرکز توسعه و تجارت الکترونیکی دریافت کرده است.چهاپه در سال 1397 پروانه فعالیت رسمی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کار و رفاه اجتماعی استان تهران اخذ کرده است.همچنین برند و نماد تجاری مجموعه چهاپه در سال 1399 به صورت رسمی ثبت شد.

ای نماد
logo-samandehi

این وب سایت تابع تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد