چاپ کوره ای روی کاشی

چاپ طرح و تصویر رنگی

چاپ کاشی فضای باز یا کاشی کوره ای به روش دیجیتال و پخت شده در کوره مختص فضای باز از متفاوت ترین خدمات مجموعه چهاپه می باشد. چهاپه با استفاده از دستگاه های بروز , مواد اولیه درجه یک شامل رنگ و کاغذ مخصوص و سال ها تجربه مفید در زمینه چاپ با پخت کوره بعنوان " تنها خدمات دهنده " چاپ کاشی پخت سوم در تهران شناخته می شود. همچنین چاپ کاشی فضای باز با استفاده از بهترین رنگ های وارداتی و سازگار با دمای 1200 درجه کوره پخت بالا صورت می گیرد. چاپ دیجیتال کاشی مختص فضای باز در کوچکترین ابعاد یعنی 15 در 20 سانتیمتر تا بزرگترین ابعاد بصورت پازلی بیشتر بعنوان کاشی سنگ مزار , تابلو کاشی سردر , تابلو کاشی تصاویر شهدا , تابلو کاشی تصاویر امام و رهبری توسط اشخاص و توسط ارگان ها و سازمان مورد استفاده قرار می گیرد. مهمترین ویژگی این روش از چاپ مقاومت در برابر باران اسیدی , مقاومت در برابر نور مستقیم آفتاب و مقاومت در برابر خط و خش می باشد.

دلیل مقاومت رنگ کاشی های چاپ شده به روش کوره ای این است که لعاب کاشی در دمای 1200 کوره ذوب شده و رنگ های مقاوم در این دما جذب لعاب کاشی می شوند , زمانی که کاشی سرد می شود رنگ ها با لعاب کاشی ترکیب شده و جزئی از کاشی می شوند و تنها به همین دلیل تصاویر چاپ شده به روش پخت کوره ای مقاوم در برابر نور آفتاب و خط و خش می باشند.گاها شنیده می شود که افراد سودجو چاپ UV را در بازار چاپ بعنوان چاپ کاشی پخت سوم معرفی می کنند , باید به این نکته اشاره کرد که منظور از چاپ UV این است که رنگ های این مدل از چاپ با استفاده از نور UV یا نور فرابنفش دستگاه چاپ سریع تر خشک می شوند و و تصویر چاپ شده بر روی لعاب کاشی قرار می گیرد , اگرچه این رنگ ها ممکن است 2 تا 6 ماه در برابر نور آفتاب مقاومت کنند اما تفاوت اساسی چاپ پخت کوره ای این است که رنگ ها ترکیبی از لعاب کاشی می شوند.

موارد استفاده از چاپ کاشی به روش کوره ای

در فضای باز و نور مستقیم آفتاب

چاپ کاشی سر در ساختمان

چاپ کاشی سر در ساختمان

از ویژگی های چاپ بر روی کاشی با پخت کوره ای می توان به مقاومت بالای رنگ چاپ شده بر روی کاشی در فضای باز اشاره کرد که این ویژگی سبب استفاده از این نوع چاپ و کاشی بر روی سردر ساختمان های شده است.

ادامه مطلب
چاپ عکس شهدا روی کاشی

چاپ کاشی عکس شهدا

به دلیل مقاومت در برابر خط و خش و همچنین باران اسیدی رنگ های چاپ شده بر روی کاشی , این ویژگی سبب استفاده از این رنگ در چاپ تصویر شهدا بصورت مادام العمر بر روی کاشی شده است.

ادامه مطلب
چاپ عکس روی کاشی سنگ مزار

چاپ کاشی سنگ مزار

از دیگر موارد استفاده روش چاپ کوره ای بر روی کاشی می توان به استفاده این نوع رنگ و کاشی بر روی سنگ مزار و انواع کتیبه سنگی مورد استفاده در سنگ مزار در فضای باز را مثال زد.

ادامه مطلب