چاپ کاشی و سرامیک

چاپ کاشی از مهمترین خدمات مجموعه چاپ چهاپه می باشد که به دو دسته یکی "چاپ کاشی تزیینی" و دیگری "چاپ کاشی فضای باز" تقسیم بندی می شوند و در هر دو مورد چاپ از دستگاه های چاپ دیجیتال و از رنگ ها و متریال درجه یک جهت چاپ بر روی کاشی بهره برده می شود.

چاپ کاشی تزیینی : در چاپ کاشی تزیینی رنگ ها بسیار زیبا , پر رنگ و درخشنده بر روی کاشی های مخصوص چاپ می شوند و کاشی های تزیینی همانطور که از نامشان پیداست جهت استفاده تزیینی در فضای داخل ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند.کاشی های تزیینی حساس به نور مستقیم آفتاب می باشند و حتما می بایست در فضای داخل ساختمان و دور از نور مداوم و مستقیم آفتاب قرار گیرند و نهایتا جهت شستشو و تمیزکاری سطح روی کاشی , حتما می بایست از پارچه مرطوب و لطیف استفاده شود. طول عمر کاشی های تزیینی در صورت رعایت برخی نکات مادام العمر بوده و هیچگاه کمرنگ نمی شوند.

چاپ کاشی فضای باز : به روش دیجیتال و پخت شده در کوره مختص فضای باز از متفاوت ترین خدمات مجموعه چهاپه می باشد. چهاپه با استفاده از دستگاه های بروز , مواد اولیه درجه یک شامل رنگ و کاغذ مخصوص و سال ها تجربه مفید در زمینه چاپ با پخت کوره بعنوان " تنها خدمات دهنده " چاپ کاشی پخت سوم در تهران شناخته می شود. همچنین چاپ کاشی فضای باز با استفاده از بهترین رنگ های وارداتی و سازگار با دمای 1200 درجه کوره پخت بالا صورت می گیرد. چاپ دیجیتال کاشی مختص فضای باز در کوچکترین ابعاد یعنی 15 در 20 سانتیمتر تا بزرگترین ابعاد بصورت پازلی بیشتر بعنوان کاشی سنگ مزار , تابلو کاشی سردر , تابلو کاشی تصاویر شهدا , تابلو کاشی تصاویر امام و رهبری توسط اشخاص و توسط ارگان ها و سازمان مورد استفاده قرار می گیرد. مهمترین ویژگی این روش از چاپ مقاومت در برابر باران اسیدی , مقاومت در برابر نور مستقیم آفتاب و مقاومت در برابر خط و خش می باشد.


دلیل مقاومت رنگ کاشی های چاپ شده به روش کوره ای این است که لعاب کاشی در دمای 1200 کوره ذوب شده و رنگ های مقاوم در این دما جذب لعاب کاشی می شوند , زمانی که کاشی سرد می شود رنگ ها با لعاب کاشی ترکیب شده و جزئی از کاشی می شوند و تنها به همین دلیل تصاویر چاپ شده به روش پخت کوره ای مقاوم در برابر نور آفتاب و خط و خش می باشند.گاها شنیده می شود که افراد سودجو چاپ UV را در بازار چاپ بعنوان چاپ کاشی پخت سوم معرفی می کنند , باید به این نکته اشاره کرد که منظور از چاپ UV این است که رنگ های این مدل از چاپ با استفاده از نور UV یا نور فرابنفش دستگاه چاپ سریع تر خشک می شوند و و تصویر چاپ شده بر روی لعاب کاشی قرار می گیرد , اگرچه این رنگ ها ممکن است 2 تا 6 ماه در برابر نور آفتاب مقاومت کنند اما تفاوت اساسی چاپ پخت کوره ای این است که رنگ ها ترکیبی از لعاب کاشی می شوند.

چاپ کاشی فضای باز

چاپ کاشی کوره ای و بطور کل در چاپ کاشی فضای باز توسط گروه چاپ چهاپه سعی شده است از بهترین مواد اولیه و رنگ های فوق العاده با کیفیت ساخت کشور آلمان استفاده شود. از ویژگی های این نوع رنگ ها می توان به براق بودن و پر رنگ بودن رنگ و همچنین امکان چاپ طیف وسیعی از رنگ ها اشاره کرد بطوری که با استفاده از رنگ های بی کیفیت و ارزان قیمت چینی امکان چاپ هر تصویری میسر نیست. در چاپ کاشی و سرامیک فضای باز بدلیل اینکه بخشی از مراحل چاپ بعنوان مثال جایگذاری یا دکور کردن طرح چاپ شده روی کاشی خام بصورت دستی صورت می گیرد این بخش نیازمند هنر دست استادکاران با دقت , متبحر و با تجربه می باشد و کار ساده ای نیست.

چاپ کاشی
چاپ روی کاشی
چاپ عکس روی کاشی
چاپ تابلو کاشی

در این روش پس از چاپ تصویر مربوطه بر روی کاغد مخصوص و انجام مراحل اولیه آماده سازی , استاد کار ماهر و با تجربه طرح مورد نظر را بر روی سطح کاشی جایگذاری یا دکور می کند. از ویژگی های خاص چاپ تابلو کاشی کوره ای را می توان به ضد خش بودن اشاره کرد. ضد خش بودن کاشی کوره ای به این دلیل است که لعاب موجود بر روی کاشی در دمای 1200 درجه ساتنتیگراد به آرامی شروع به ذوب شدن می کند و طرح چاپ شده جذب لعاب کاشی شده و پس از سرد شدن بخشی از لعاب کاشی می شود. لازم به ذکر است که چاپ روی کاشی و سرامیک به روش کوره ای به هیچ وجه مناسب برای فضاهای معمولی داخل ساختمان بعنوان کاشی تزیینی نمی باشد مگر اینکه در فضاهای داخلی که در معرض رطوبت می باشند مورد استفاده قرار گیرد مانند استخر های سرپوشیده,حمام و .... به این دلیل که اولا هزینه روش چاپ کوره ای روی کاشی به نسبت دیگر روش های چاپ گران تر است و ثانیا طرح یا عکس چاپ شده در این روش به هیچ وجه به براقی و درخشانی دیگر روش های چاپ تزیینی نمی باشد و صرفا به این دلیل مورد استفاده قرار می گیرد که طرح چاپ شده روی کاشی کاملا قابل شستشو , مقاوم در برابر رطوبت , گرما , سرما , نور مستقیم آفتاب و باران اسیدی می باشد و به هیچ عنوان پاک یا کم رنگ نمی شود (طرح چاپ شده مادام العمر است).

 • تنها روش چاپ روی کاشی قابل شستشو
 • مقاوم در برار نور مستقیم آفتاب و باران اسیدی
 • قابلیت شستشو و ضد خش
 • تنوع در سایز کاشی مورد استفاده
 • امکان سفارش تک یا سفارش متراژ
 • امکان سفارش کاشی بصورت پازلی
 • بزرگترین سایز کاشی 60*30 سانتیمتر (مختص چهاپه)
 • امکان تلفیق کاشی سنتی و دیجیتال (مختص چهاپه)
 • استفاده از کوره صنعتی و پخت کاشی در دمایی بین 1000 تا 1200 درجه سانتیگراد

موارد استفاده از چاپ کاشی کوره ای

چاپ کاشی و سرامیک فضای باز به نام های گوناگونی شناخته می شود بعنوان مثال چاپ کاشی کوره ای , چاپ کاشی پخت بالا یا چاپ کاشی پخت سوم از جمله این نام ها هستند. منظور از چاپ کاشی و سرامیک فضای باز این می باشد که پس از چاپ طرح روی کاغذ مخصوص و انجام مراحل اولیه چاپ که توسط استاد کار ماهر و بصورت کاملا دستی صورت می گیرد کاشی های چاپ شده در درون کوره صنعتی با دمایی بین 1000 تا 1200 درجه سانتیگرد کاملا پخته می شوند و این دمای بالای کوره موجب ذوب شدن بخشی از لعاب کاشی در ابعاد چند میکرون شده , بطوری که رنگ با لعاب کاشی یکی می شود در نتیجه طرح چاپ شده پس از سرد شدن کاشی کاملا ضد خش شده و حتی در نور مستقیم آفتاب یا باران اسیدی به مرور زمان نیز پاک یا کم رنگ نمی شود و در یک کلام رنگ طرح چاپ شده مادام العمر و همچنین قابل شستشو می شود. این ویژگی ها موجب توجیح پذیر بودن و مقرون بصرفه شدن استفاده از کاشی های چاپ شده به روش کوره ای در ازای صرف هزینه برای نقاشی های دیواری شهری شده که به مرور زمان در اثر باران و عوامل طبیعی کم رنگ شده یا از بین می روند یا استفاده از کاشی های چاپ سابلیمیشن یا چاپ UV که در صورت قرار گرفتن بصورت مداوم در نور مستقیم خورشید عمر بسیار کوتاهی دارند و با قرار گرفتن در معرض باران اسیدی کم رنگ یا کاملا پاک می شوند. چاپ کوره ای کاشی در طیف وسیعی از موارد توسط سازمان ها , ارگان ها , شهرداری ها , دانشگاه ها در پروژه های زیباسازی شهری و حتی توسط سنگ تراش ها برای مزین کردن بخشی از سنگ مزار به عکس یا چهره استفاده می شود. در بخش پایین مواردی که از کاشی کوره ای می توان استفاده نمود ذکر شده است.

تابلو کاشی امام و رهبری

از دیگر خدمات ویژه و خاص گروه چاپ چهاپه, چاپ اختصاصی چهره امام (ره) و رهبری بر روی کاشی و سرامیک کوره ای با کیفیت فوق العاده و بی نظیر و بصورت مادام العمر در ابعاد متراژی و در چیدمان پازلی مخصوص ارگان ها و سازمان می باشد. چاپ چهره این عزیزان با استفاده از چاپگرهای دیجیتال انجام شده بعدا توسط استاد کار ماهر و با تجربه بصورت کاملا دستی بر روی کاشی بصورت یک به یک دکور یا جایگذاری می شود و نهایتا در کوره در دمایی بین 780 تا 800 درجه سانتیگراد کاملا پخته می شود. تلاش شده است از بهترین رنگ های موجود چاپ پخت سوم استفاده شود که کمترین تغییر و تفاوت رنگ در چاپ پس از کوره شدن کاشی اتفاق افتد.

تابلو کاشی چهره شهدا

کلمه شهید در لغت به معنای "گواه" است و اصطلاحا به کسی گفته می شود که آگاهانه و برای هدفی مقدس در راه خداوند جان داده است و شریفانه ترین و گرامی ترین راه مردن است. فضیلت گرامی و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از خود شهادت نیست. لذا ویژه ترین خدمت گروه خدمات چاپ چهاپه انجام این امر مهم یعنی چاپ تصویر و عکس شهید و شهدا بصورت کاملا رنگی و با کیفیت خارق العاده بر روی کاشی و سرامیک مخصوص و بصورت کوره ای می باشد.چاپ عکس شهیدان بر روی کاشی و سرامیک با ثبات رنگی مادام العمر و با کیفیت رنگ شفاف و فوق العاده توسط متخصصین چاپ دیجتال روی کاشی و سرامیک صورت می گیرد.

تابلو کاشی سردر

یکی از موارد چاپ کاشی فضای بازاستفاده بصورت تابلو کاشی سردر در ابعاد گوناگون و بصورت چیدمان پازلی می باشد. بر خلاف گذشته که فقط امکان استفاده از تابلو کاشی های سنتی با محدودیت طرح و رنگ بود, امروزه با پیشرفت علم و استفاده از تکنولوژی بروز چاپ دیجیتال و کوره ای کاشی امکان چاپ با کیفیت هر طرح و تصویر بر روی کاشی بدون محدودیت رنگ و در هر متراژی و بصورت مادام العمر میسر شده است. طرح چاپ شده روی این کاشی ها کاملا بخشی از لعاب کاشی شده بطوری که ضدخش شده , مقاوم در برابر آتش, رطوبت و باران اسیدی هستند و هیچ گاه در برابر نور مستقیم آفتاب کم رنگ یا پاک نمی شوند و قابل شستشو هستند.

چاپ روی سنگ قبر

در گذشته فقط امکان حکاکی تصاویر چهره بصورت کاملا ابتدایی و خطاطی نوشته بر روی سنگ مزار امکان پذیر بود. امروزه با پیشرفت علم و دانش و استفاده از تکنولوژی های بروز و رنگ های مقاوم در برابر دمای بالای کوره , چاپ تصاویر رنگی مناظر و آیات قرآن و هر نوع عکس بدون محدودیت رنگ بر روی کاشی و سرامیک سنگ قبر میسر شده است. چاپ روی سنگ قبر در ابعاد 20*15 تا 60*30 سانتیمتر بصورت کاشی یک تکه صورت می گیرد. رنگ کاشی چاپ شده سنگ قبر کاملا ضد خش بوده و در مقابل باران اسیدی و تغییرات آب و هوایی مقاوم است و همچنین قابل شستشو می باشد. کاشی سنگ قبر با ضمانت استحکام رنگ ارائه می شود.

برخی از پروژه های چاپ کاشی چهاپه

از مهمترین پروژه های ما در خصوص چاپ کاشی و سرامیک کوره ای با استفاده از تکنولوژِی چاپ دیجیتال و همچنین تلفیق هنر کاشی کاری سنتی با چاپ دیجیتال در زیباسازی امکان شهری را می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • چاپ تابلو کاشی پازلی شهدای ساختمان مرکزی اتکا حسن آباد تهران در سال 1394
 • چاپ پروژه تابلو کاشی پازلی مصلی بزرگ امام خمینی تهران در سال 1395
 • چاپ پروژه تابلو کاشی پازلی چهره امام و رهبری شهرداری منطقه 18 در سال 1395
 • چاپ پروژه تابلو کاشی پازلی طرح کودک بیمارستان در سال 1395
 • چاپ پروژه چهره امام و رهبری هتل لاله تهران در سال 1396
 • چاپ پروژه بزرگ شهدای مسجد امام رضا (ع) در مشهد مقدس در سال 1396
 • چاپ پروژه بزرگ شهدای مسجد حضرت زینب (ع) در مشهد مقدس در سال 1396
 • چاپ پروژه بزرگ شهدای مسجد حضرت حجت المهدی (ع) در مشهد مقدس در سال 1396
 • چاپ پروژه شهدای مسجد المنتظر در مشهد مقدس در سال 1396
 • چاپ پروژه شهدای مسجد المقبره در مشهد مقدس در سال 1396
 • چاپ پروژه تابلو کاشی سردر دانشگاه پیام نور تهران در سال 1396
 • چاپ پروژه تصویر امام رهبری به سفارش اتکاء تهران در سال 1396
 • چاپ پروژه سقاخانه ابوالفضل عباس شهر رفسنجان در سال 1401
 • چاپ پروژه ناو تیپ 112 ذوالفقار نیروی دریایی در سال 1401
فروشگاه محصولات خام سابلیمیشن
تلگرام چهاپه
کانال تلگرام چهاپه
کانال اینستاگرام چهاپه
پینترست چهاپه

نمادهای قانونی مجموعه چاپ چهاپه

وبگاه مجموعه چاپ چهاپه در سال 1396 نمادهای قانونی کسب و کارهای آنلاین , شامل نماد ساماندهی از ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت تایید محتوای وب گاه های ایرانی و نماد اعتماد الکترونیکی را از مرکز توسعه و تجارت الکترونیکی دریافت کرده است.چهاپه در سال 1397 پروانه فعالیت رسمی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کار و رفاه اجتماعی استان تهران اخذ کرده است.همچنین برند و نماد تجاری مجموعه چهاپه در سال 1399 به صورت رسمی ثبت شد.

ای نماد
logo-samandehi

این وب سایت تابع تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد