سفارشات ثبت شده در تاریخ 25/12/1397 به بعد در تاریخ 17/01/1398 پردازش و پیگیری خواهند شد.

چاپ کاشی و سرامیک

چاپ کاشی و سرامیک از اصلی ترین و متفاوت ترین خدمات تخصصی گروه چاپ چهاپه می باشد. خدمات چاپ ارائه شده توسط گروه چهاپه شامل چاپ کوره ای روی کاشی مخصوص فضای باز و بیرون از ساختمان و چاپ کاشی تزیینی و کاشی های دکوری مخصوص فضای داخل ساختمان می باشد که هر یک از این خدمات دارای ویژگی های خاص خود می باشند. گروه چاپ چهاپه در بخش چاپ کاشی کوره ای و کاشی پخت سوم مخصوص فضای باز با استفاده از تکنولوژی بروز , مواد اولیه با کیفیت , استادکاران ماهر و با تجربه و با استفاده از کوره صنعتی پخت بالا اقدام به چاپ کاشی کوره ای در دمای 780 تا 800 درجه سانتیگراد بصورت تک و متراژ بالا و بصورت اختصاصی می نماید.


در بخش کاشی فضای درونی با استفاده از متد های چاپ دیجیتال و رنگ های تصعیدی اقدام به چاپ کاشی های تزیینی و کاشی های دکوری به دو روش کاملا متفاوت می نماید. همچنین یکی از جدیدترین خدمات ما تلفیق کاشی سنتی هفت رنگی و کاشی گره با چاپ دیجیتال و کوره ای کاشی و سرامیک می باشد که در تهیه تابلو کاشی های پازلی متراژی صورت می گیرد


بطور خلاصه موارد استفاده از چاپ کوره ای کاشی و سرامیک را می توان چاپ عکس روی تابلو کاشی پازلی ویژه زیباسازی اماکن شهری توسط شهرداری ها , تابلو کاشی پازلی چهره و عکس شهیدان برای ارگان ها , تابلو کاشی های پازلی چهره امام و رهبری و تابلو کاشی های سردر سازمان ها ,شرکت ها , دانشگاه ها و مدارس در متراژ بالا و کاشی های تک و ابعاد کوچک مخصوص سنگ قبر یا سنگ مزار اشاره نمود. همچنین از موارد استفاده از چاپ کاشی فضای های درونی را می توان به تابلو کاشی ها درون لابی ساختمان ها که دور از نور مستقیم آفتاب و رطوبت هستند و کاشی های تک در ابعاد کوچک و سفارشات شخصی اشاره نمود. بهتر است برای انتخاب و تصمیم گیری بهتر قبل از انجام هر نوع سفارش اطلاعات خلاصه شده هر یک از روش های چاپ را به دقت مطالعه بفرمایید.


اخیرا در برخی از تبلیغات اینترنتی دیده شده است که چاپ کاشی پخت کوره ای را با ضمانت 200 تا 400 ساله ارائه می کنند که با کمی تفکر به این نتیجه می رسیم که این نوع تبلیغات صرفا بازار گرمی است و صحت ندارد. همچنین به ندرت دیده شده است که در مناطق سردسیر و مرطوب شمالی کشور که به یک باره دمای هوا کاهش چشم گیری پیدا می کند سفال کاشی های چاپ شده مورد استفاده فقط برای سنگ مزار ترک برداشته اند.


چاپ کاشی
چاپ کاشی و سرامیک
چاپ عکس روی کاشی
چاپ تابلو کاشی پازلی
چاپ تابلو کاشی کوره ای
چاپ کاشی فضای باز

توجه توجه

با افتخار چاپ پروژه تصویر امام (ره) و رهبری در مصلی بزرگ امام خمینی تهران به مناسبت افتتاحیه مسابقات بین المللی قرآن کریم در سال 1396 و ده ها پروژه دیگر توسط گروه متخصص چاپ چهاپه رقم خورد.

چاپ کوره ای کاشی و سرامیک - کاشی فضای باز

چاپ کوره ای کاشی و سرامیک و بطور کل در چاپ کاشی فضای باز توسط گروه چاپ چهاپه سعی شده است از بهترین مواد اولیه و رنگ های فوق العاده با کیفیت ساخت کشور ایتالیا و آلمان استفاده شود. از ویژگی های این نوع رنگ ها را می توان به براق بودن و پر رنگ بودن رنگ و همچنین امکان چاپ طیف وسیعی از رنگ ها را اشاره کرد بطوری که با استفاده از رنگ های بی کیفیت و ارزان قیمت امکان چاپ رنگ قرمز , رنگ سبز میسر نیست. همچنین در چاپ کاشی و سرامیک فضای باز بدلیل اینکه بخشی از مراحل چاپ بعنوان مثال جایگذاری یا دکور کردن طرح چاپ شده روی کاشی خام بصورت دستی صورت می گیرد این بخش نیازمند هنر استادکاران با دقت,متبحر و با تجربه می باشد و کار ساده ای نیست. در این روش پس از چاپ تصویر مربوطه بر روی کاغد مخصوص و انجام مراحل اولیه آماده سازی , استاد کار ماهر و با تجربه طرح مورد نظر را بر روی سطح کاشی جایگذاری یا دکور می کند. از ویژگی های خاص چاپ تابلو کاشی کوره ای را می توان به ضد خش بودن اشاره کرد. ضد خش بودن کاشی کوره ای به این دلیل است که لعاب موجود بر روی کاشی در دمای 780 تا 800 درجه ساتنتیگراد به آرامی شروع به ذوب شدن می کند و طرح چاپ شده جذب لعاب کاشی شده و پس از سرد شدن بخشی از لعاب کاشی می شود. لازم به ذکر است که چاپ روی کاشی و سرامیک به روش کوره ای به هیچ وجه مناسب برای فضاهای معمولی داخل ساختمان بعنوان کاشی تزیینی نمی باشد مگر اینکه در فضاهای داخلی که در معرض رطوبت می باشند مورد استفاده قرار گیرد مانند استخر های سرپوشیده,حمام و .... به این دلیل که اولا هزینه روش چاپ کوره ای روی کاشی به نسبت دیگر روش های چاپ گران تر است و ثانیا طرح یا عکس چاپ شده در این روش به هیچ وجه به براقی و درخشانی دیگر روش های چاپ تزیینی نمی باشد و صرفا به این دلیل مورد استفاده قرار می گیرد که طرح چاپ شده روی کاشی کاملا قابل شستشو , مقاوم در برابر رطوبت , گرما , سرما , نور مستقیم آفتاب و باران اسیدی می باشد و به هیچ عنوان پاک یا کم رنگ نمی شود (طرح چاپ شده مادام العمر است).

 • تنها روش چاپ روی کاشی قابل شستشو
 • مقاوم در برار نور مستقیم آفتاب و باران اسیدی
 • قابلیت شستشو و ضد خش
 • تنوع در سایز کاشی مورد استفاده
 • امکان سفارش تک یا سفارش متراژ
 • امکان سفارش کاشی بصورت پازلی
 • بزرگترین سایز کاشی 60*30 سانتیمتر (مختص چهاپه)
 • امکان تلفیق کاشی سنتی و دیجیتال (مختص چهاپه)
 • استفاده از کوره صنعتی و پخت کاشی در دمایی بین 780 تا 800 درجه سانتیگراد
 • کمترین میزان تغییر رنگ عکس پس از چاپ 10% تا 20 % (مختص چهاپه)
 • عدم محدودیت چاپ در رنگ قرمز و سبز (مختص چهاپه)

چاپ کاشی سابلیمیشن - کاشی فضای درونی

چاپ کاشی و سرامیک به روش سابلیمیشن از جمله متد های متداول چاپ روی کاشی فضای درونی ساختمان است. چاپ به روش سابلیمیشن بدون هیچ محدودیت رنگ صورت می گیرد و بسیار براق تر از دیگر روش های چاپ می باشد. با استفاده از این روش می توانید طرح یا عکس دلخواه خود را به صورت چیدمان پازلی و تابلو کاشی پازلی سفارش دهید. ابعاد کاشی های مورد استفاده به روش سابلیمیشن را می توان فقط به سایزهای 5*5 , 10*10 , 20*20 , 25*20 و 30*20 اشاره کرد و سایز بزرگتر موجود نمی باشد. از ویژگی های بی نظیر چاپ سابلیمیشن روی کاشی را می توان به فوق العاده براق بودن و رنگ های زنده و بی نظیر چاپ به این روش و عدم محدودیت در رنگ چاپ اشاره کرد.از معایب چاپ کاشی به این روش را غیر قابل شستشو بودن بطور مداوم و خش پذیر بودن چاپ می توان اشاهر کرد .همچنین در این روش بهتر است که کاشی های چاپ شده در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار نگیرند و وفقط در فضای داخل ساختمان به دور از نور مستقیم آفتاب و رطوبت نگهداری و استفاده شوند در غیر اینصورت قرار گرفتن کاشی های چاپ شده به روش حرارتی در معرض نور مستقیم آفتاب سبب کم رنگ شدن یا به کلی پاک شدن طرح چاپ شده به مرور زمان می شود.

کاشی های چاپ شده به روش سابلیمیشن گزینه ای فوق العاده بی نظیر بعنوان هدیه دکوری و هدیه تزیینی بشمار می آیند یکی به دلیل ارزان بودن و مقرون بصرفه بودن چاپ به این روش است و دیگری بدلیل کیفیت چاپ بی نظیر با استفاده از این روش چاپ است که زیبایی فوق العاده ای چشمگیری بر روی کاشی دارد. همچنین چاپ روی کاشی می تواند بعنوان لوح تقدیر نیز مورد استفاده قرار بگیرد . از موارد دیگر چاپ بر روی کاشی به روش سابلیمشن می توان به تابلو کاشی های پازلی اشاره کرده که چندین کاشی چاپ شده با چیدمان پازلی در کنار هم قرار می گیرند و یک طرح کامل را تشکیل می دهند.

 • چاپ فوق العاده براق و درخشان و کاملا تزیینی و دکوری
 • قیمت ارزان در مقایسه با کاشی فضای بیرونی
 • عدم تفاوت رنگ در طرح چاپ شده نسبت به طرح اصلی
 • عدم تنوع در سایز کاشی (کاشی 5*5 تا 30*20 در حال حاضر)
 • امکان شستشو در چاپ سابلیمیشن (بهتر است شسته نشود)
 • مختص فضاهای داخل ساختمان به دور از نور مستقیم آفتاب
 • استفاده بعنوان کاشی تک , تابلو کاشی پازلی یا تقدیرنامه
چاپ کاشی سابلیمیشن
چاپ روی کاشی سابلیمیشن
چاپ عکس روی کاشی سابلیمیشن

چاپ کاشی تزیینی - کاشی فضای درونی

چاپ کاشی اپکسی روش دوم از چاپ کاشی فضای درونی ساختمان محسوب می شود که در حال حاضر فقط مختص شرکت چاپ چهاپه می باشد. در روش چاپ اپکسی روی کاشی و سرامیک طرح چاپ شده فوق العاده براق و درخشان است. در این روش از چاپ تزیینی در ابتدا طرح مورد نظر بر روی کاغذ های مخصوص چاپ شده و بعدا طی مراحلی توسط استاد کار ماهر از رو کاغذ برداشته شده و بر روی سطح مورد نظر که در اینجا کاشی و سرامیک می باشد دکور یا جایگذاری می شود. در مرحله نهایی برای تثبیت هرچه بیشتر رنگ طرح چاپ شده روی کاشی , سطح چاپ شده با مواد کتینگ مخصوص پوشانیده شده و در صورت لزوم برای مدت کوتاهی در دستگاه خشک کن صنعتی حرارت می بیند.لازم به ذکر است که در چاپ اپکسی روی کاشی و سرامیک محدودیت در اندازه کاشی وجود ندارد و امکان چاپ طرح و عکس بصورت کاشی تک در ابعاد 5*5 , 10*10 , 15*15 و بصورت چیدمان پازلی در ابعاد بزرگ امکان پذیر است. مهم ترین نکته در روش چاپ تزیینی روی کاشی و سرامیک این است , همانند روش چاپ سابلیمیشن با وجود اینکه چاپ فوق العاده براق و درخشانی در این روش انجام می شود اما این چاپ کاملا جنبه تزیینی دارد و فقط مختص فضاهای داخل ساختمان و مکان هایی که دور از نور مستقیم آفتاب هستند می باشد. همچنین چاپ به این روش به هیچ عنوان قابلیت شستشو ندارد و درصورت تماس با اجسام تیز به سادگی خط یا خش می افتد.از مهمترین موارد استفاده این نوع کاشی های چاپ شده را می توان بعنوان تابلو کاشی های تزیینی قاب شده , تابلو کاشی های پازلی قاب شده , تقدیرنامه های قاب شده برشمرد.

 • چاپ فوق العاده براق و درخشان و کاملا تزیینی و دکوری
 • قیمت ارزان در مقایسه با کاشی فضای بیرونی
 • عدم تفاوت رنگ در طرح چاپ شده نسبت به طرح اصلی
 • تنوع در سایز کاشی در چاپ پخت پایین (کاشی 5*5 تا 15*15 سانتیمتر)
 • عدم امکان شستشو در چاپ اپکسی (اصلا شسته نشود)
 • مختص تابلو های تزیینی و دکوری بر روی دیوار
 • استفاده بعنوان کاشی تک , تابلو کاشی پازلی یا تقدیرنامه

کاشی سنتی , کاشی هفت رنگ , کاشی گره

کشور ما با داشتن تمدن کهن در صنعت وهنر و دارا بودن ذخایر گوناگون از مواد اولیه , از دیرباز بعنوان بستری مناسب برای صنعت کاشی و سرامیک مطرح بوده ‌است. تهیه و تولید کاشی سرامیکی در سرزمین ما از مراحل بسیار اولیه و با روشهای ابتدایی از قبل از میلاد مسیح با تهیه و تولید انواع آجرهای لعابدار، کاشی‌های تزیینی و مینا آغاز شده‌است. کاشی کاری سنتی و یا کاشی کاری معرق هنر و صنعتی است ماندگار از دیرباز که در تزیین معماری در تمامی سرزمین های اسلامی مورد استفاده قرار می گیرد. دو شیوه از کاشی کاری سنتی معروف به کاشی هفت رنگی و شیوه ای دیگر گره سازی یا گره چینی نامیده می شوند. یکی از خدمات نو و جدید گروه چاپ چهاپه تلفیق کاشی گره و چاپ دیجیتال در تهیه تابلو کاشی های پازلی بخصوص تابلو کاشی های متبرک به عکس شهدا و تصاویر اماکن مقدس و مذهبی می باشد. در تلفیق کاشی سنتی و چاپ دیجیتال می توان از ترکیب های متفاوتی استفاده نمود بعنوان مثال قسمت حاشیه تابلو کاشی را می توان از حاشیه گره استفاده نمود.

 • استفاده از بهترین رنگ های سنتی
 • طرح های سنتی گوناگون در کاشی گره و هفت رنگی
 • امکان تلفیق کاشی گره و چاپ دیجیتال
 • قابل شستشو

موارد استفاده از چاپ کاشی کوره ای

چاپ کاشی و سرامیک فضای باز به نام های گوناگونی شناخته می شود بعنوان مثال چاپ کاشی کوره ای , چاپ کاشی پخت بالا یا چاپ کاشی پخت سوم از جمله این نام ها هستند. منظور از چاپ کاشی و سرامیک فضای باز این می باشد که پس از چاپ طرح روی کاغذ مخصوص و انجام مراحل اولیه چاپ که توسط استاد کار ماهر و بصورت کاملا دستی صورت می گیرد کاشی های چاپ شده در درون کوره صنعتی با دمایی بین 780 تا 800 درجه سانتیگرد کاملا پخته می شوند و این دمای بالای کوره موجب ذوب شدن بخشی از لعاب کاشی در ابعاد چند میکرون شده , بطوری که رنگ با لعاب کاشی یکی می شود در نتیجه طرح چاپ شده پس از سرد شدن کاشی کاملا ضد خش شده و حتی در نور مستقیم آفتاب یا باران اسیدی به مرور زمان نیز پاک یا کم رنگ نمی شود و در یک کلام رنگ طرح چاپ شده مادام العمر و همچنین قابل شستشو می شود. این ویژگی ها موجب توجیح پذیر بودن و مقرون بصرفه شدن استفاده از کاشی های چاپ شده به روش کوره ای در ازای صرف هزینه برای نقاشی های دیواری شهری شده که به مرور زمان در اثر باران و عوامل طبیعی کم رنگ شده یا از بین می روند یا استفاده از کاشی های چاپ سابلیمیشن یا چاپ UV که عمر بسیار کوتاهی دارند و با قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب یا باران اسیدی کم رنگ یا کاملا پاک می شوند. بطوری که چاپ کوره ای کاشی در طیف وسیعی از موارد توسط سازمان ها , ارگان ها , شهرداری ها , دانشگاه ها در پروژه های زیباسازی شهری و حتی توسط سنگ تراش ها برای مزین کردن بخشی از سنگ مزار به عکس یا چهره استفاده شود. در بخش پایین مواردی که از کاشی کوره ای می توان استفاده نمود ذکر شده است.

تابلو کاشی امام و رهبری

از دیگر خدمات ویژه و خاص گروه چاپ چهاپه, چاپ اختصاصی چهره امام (ره) و رهبری بر روی کاشی و سرامیک کوره ای با کیفیت فوق العاده و بی نظیر و بصورت مادام العمر در ابعاد متراژی و در چیدمان پازلی مخصوص ارگان ها و سازمان می باشد. چاپ چهره این عزیزان با استفاده از چاپگرهای دیجیتال انجام شده بعدا توسط استاد کار ماهر و با تجربه بصورت کاملا دستی بر روی کاشی بصورت یک به یک دکور یا جایگذاری می شود و نهایتا در کوره در دمایی بین 780 تا 800 درجه سانتیگراد کاملا پخته می شود. تلاش شده است از بهترین رنگ های موجود چاپ پخت سوم استفاده شود که کمترین تغییر و تفاوت رنگ در چاپ پس از کوره شدن کاشی اتفاق افتد.

تابلو کاشی چهره شهدا

کلمه شهید در لغت به معنای "گواه" است و اصطلاحا به کسی گفته می شود که آگاهانه و برای هدفی مقدس در راه خداوند جان داده است و شریفانه ترین و گرامی ترین راه مردن است. فضیلت گرامی و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از خود شهادت نیست. لذا ویژه ترین خدمت گروه خدمات چاپ چهاپه انجام این امر مهم یعنی چاپ تصویر و عکس شهید و شهدا بصورت کاملا رنگی و با کیفیت خارق العاده بر روی کاشی و سرامیک مخصوص و بصورت کوره ای می باشد.چاپ عکس شهیدان بر روی کاشی و سرامیک با ثبات رنگی مادام العمر و با کیفیت رنگ شفاف و فوق العاده توسط متخصصین چاپ دیجتال روی کاشی و سرامیک صورت می گیرد.

تابلو کاشی سردر

یکی از موارد چاپ کاشی فضای بازاستفاده بصورت تابلو کاشی سردر در ابعاد گوناگون و بصورت چیدمان پازلی می باشد. بر خلاف گذشته که فقط امکان استفاده از تابلو کاشی های سنتی با محدودیت طرح و رنگ بود, امروزه با پیشرفت علم و استفاده از تکنولوژی بروز چاپ دیجیتال و کوره ای کاشی امکان چاپ با کیفیت هر طرح و تصویر بر روی کاشی بدون محدودیت رنگ و در هر متراژی و بصورت مادام العمر میسر شده است. طرح چاپ شده روی این کاشی ها کاملا بخشی از لعاب کاشی شده بطوری که ضدخش شده , مقاوم در برابر آتش, رطوبت و باران اسیدی هستند و هیچ گاه در برابر نور مستقیم آفتاب کم رنگ یا پاک نمی شوند و قابل شستشو هستند.

چاپ روی سنگ قبر

در گذشته فقط امکان حکاکی تصاویر چهره بصورت کاملا ابتدایی و خطاطی نوشته بر روی سنگ مزار امکان پذیر بود. امروزه با پیشرفت علم و دانش و استفاده از تکنولوژی های بروز و رنگ های مقاوم در برابر دمای بالای کوره , چاپ تصاویر رنگی مناظر و آیات قرآن و هر نوع عکس بدون محدودیت رنگ بر روی کاشی و سرامیک سنگ قبر میسر شده است. چاپ روی سنگ قبر در ابعاد 20*15 تا 60*30 سانتیمتر بصورت کاشی یک تکه صورت می گیرد. رنگ کاشی چاپ شده سنگ قبر کاملا ضد خش بوده و در مقابل باران اسیدی و تغییرات آب و هوایی مقاوم است و همچنین قابل شستشو می باشد. کاشی سنگ قبر با ضمانت استحکام رنگ ارائه می شود.

برخی از پروژه های چاپ کاشی چهاپه

از مهمترین پروژه های ما در خصوص چاپ کاشی و سرامیک کوره ای با استفاده از تکنولوژِی چاپ دیجیتال و همچنین تلفیق هنر کاشی کاری سنتی با چاپ دیجیتال در زیباسازی امکان شهری را می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • چاپ تابلو کاشی پازلی شهدای ساختمان مرکزی اتکا حسن آباد تهران در سال 1394
 • چاپ پروژه تابلو کاشی پازلی مصلی بزرگ امام خمینی تهران در سال 1395
 • چاپ پروژه تابلو کاشی پازلی چهره امام و رهبری شهرداری منطقه 18 در سال 1395
 • چاپ پروژه تابلو کاشی پازلی طرح کودک بیمارستان در سال 1395
 • چاپ پروژه چهره امام و رهبری هتل لاله تهران در سال 1396
 • چاپ پروژه بزرگ شهدای مسجد امام رضا (ع) در مشهد مقدس در سال 1396
 • چاپ پروژه بزرگ شهدای مسجد حضرت زینب (ع) در مشهد مقدس در سال 1396
 • چاپ پروژه بزرگ شهدای مسجد حضرت حجت المهدی (ع) در مشهد مقدس در سال 1396
 • چاپ پروژه شهدای مسجد المنتظر در مشهد مقدس در سال 1396
 • چاپ پروژه شهدای مسجد المقبره در مشهد مقدس در سال 1396
 • چاپ پروژه تابلو کاشی سردر دانشگاه پیام نور تهران در سال 1396
 • چاپ پروژه تصویر امام رهبری به سفارش اتکاء تهران در سال 1396
 • کاشی در ابعاد گوناگون (پخت کوره ای)
 • کاشی سایز (15X20 cm)
 • کاشی سایز (20X20 cm)
 • کاشی سایز (20X25 cm)
 • کاشی سایز (20X30 cm)
 • کاشی سایز (25X30 cm)
 • کاشی سایز (25X33 cm)
 • کاشی سایز (30X40 cm)
 • کاشی سایز (30X60 cm)
 • برش کاشی بصورت بیضی
 • قیمت
 • 85.000
 • 90.000
 • 110.000
 • 120.000
 • 140.000
 • 150.000
 • 195.000
 • 270.000
 • 260.000
 • قیمت متراژ
 • تماس با ما
 • تماس با ما
 • تماس با ما
 • تماس با ما
 • تماس با ما
 • تماس با ما
 • تماس با ما
 • تماس با ما
 • تماس با ما
 • کاشی فضای باز پخت کوره ای
 • 1 متر مربع
 • بالای 10 متر
 • قیمت
 • 1.400.000
 • 1.380.000
 • قیمت بالاتر 10 متر
 • تماس با ما
 • تماس با ما
 • کاشی سنتی با پخت کوره ای
 • کاشی سنتی (هفت رنگ)
 • کاشی سنتی (گره)
 • قیمت
 • 300.000
 • 200.000
 • قیمت بالای 1 متر
 • تماس با ما
 • تماس با ما
مجوزات قانونی گروه چاپ چهاپه

وب گاه گروه چاپ چهاپه مجوزات قانونی کسب و کارهای آنلاین , شامل نماد ساماندهی از ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت تایید محتوای وب گاه های ایرانی و نماد اعتماد الکترونیکی را از مرکز توسعه و تجارت الکترونیکی دریافت کرده است. همچنین چهاپه پروانه فعالیت از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کار و رفاه اجتماعی استان تهران اخذ کرده است. کانال تلگرامی چهاپه در سامانه شامد (شناسه الکترونیکی ثبت ملی محتوای دیجیتال) ثبت شده است, لذا با اطمینان و اعتماد کامل می توانید خرید اینترنتی کنید و با ما همراه باشید.

ای نماد
logo-samandehi
تلگرام چهاپه
کانال تلگرام چهاپه
کانال سروش چهاپه
کانال ایتا چهاپه
کانال اینستاگرام چهاپه

این وب سایت تابع تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد