چاپ سیلک روی ظروف چینی

چاپ لوگو یک,دو,سه و چهار رنگ

استفاده از ظروف پذیرایی و ظروف چینی یکی از نیازهای مهم هر شرکت معتبر , سازمان و اداره و حتی یک کسب و کار کوچک می باشد که با استفاده از چاپ لوگو و نماد اختصاصی خود روی این ظروف می تواند گام بسیار مثبتی در راستای تبلیغات هرچه موثرتر خود داشته باشد, همچنین خیلی زیباتر و منظم تر از مهمانان و مشتریان خود پذیرایی کند. لذا یکی دیگر از خدمات مهم و تخصصی گروه چاپ چهاپه, چاپ لوگو ,آرم و طرح اختصاصی شما بر روی متنوع ترین و با کیفیت ترین مدل های ظروف پذیرایی و ظروف چینی جهت پذیرایی باشکوه از میهمانان شما و بخصوص تبلیغ نماد و نشان کسب کار شما می باشد.ما لوگو و نماد شما را بصورت اختصاصی و با کیفیت خارق العاده روی متنوع ترین ظروف چینی و ظروف هتلی مورد نظر شما شامل انواع قوری چای و قهوه , فنجان چای , فنجان قهوه , نعلبکی , شکردان , دیس غداخوری , دیس میوه , دیس شیرینی خوری , بشقاب , پیش دستی , نمک پاش و ..... با دمای پخت 450 درجه سانتیگراد چاپ می نماییم. ظروف مورد استفاده توسط ما تماماً خریداری شده از کارخانجات معتبر و با کیفیت عالی و صادراتی می باشند و کاملا به رنگ سفید براق و بدون نقش و نگار هستند زیرا نقوش و طرح های ظروف طلا کاری شده و نقش و نگار دار ممکن است در دمای بالا هنگام پخت مقدار کمی تغییر رنگ دهند. چنانچه تمایل به چاپ لوگو برای امنیت بیشتر اموال شرکت و سازمان خود دارید امکان چاپ لوگوی اختصاصی شما بر پشت ظروف هم میسر می باشد. چاپ لوگو بر روی ظروف پذیرایی , ظروف چینی و ظروف هتلی به دو روش چاپ کلیشه ای یا سیلک اسکرین و روش دوم چاپ با استفاده از تونر های مخصوص سرامیک انجام می شود. همچنین چاپ بر روی این ظرف ها بصورت مادام العمر و قابل شستشو و حتی خش ناپذیر است. البته روش سومی از چاپ بر روی ظروف پذیرایی ممکن است که شامل ست های فنجان و نعلبکی شش عددی ویژه چاپ حرارتی می باشد .

در صنعت چاپ رنگ های مورد استفاده در چاپ بر روی سطوح دارای پس زمینه سفید رنگ , دارای طیف رنگی یا مدل رنگی به نام CMYK(cyan, magenta, yellow, key) می باشند یعنی طیف رنگی متشکل از رنگ فیروزه ای,ارغوانی,زرد و رنگ مشکی می باشد که برخلاف مدل رنگی RGB(red,green,blue) که دارای طیف رنگی قرمز, سبز و آبی است. دلیل استفاده از این طیف رنگی CMYKدر چاپ این است که انعکاس نور سفید ساطع شده از پشت زمینه سفید کاهش بیابد که این نوع مدل رنگی مدل کاهنده نور سفید نیز نامیده می شود. همچنین برای صرفه جویی در مصرف رنگ های فیروزه ای,ارغوانی و زرد برای چاپ رنگ های تیره و سیر از ترکیب رنگ مشکی بصورت اتوماتیک استفاده می شود. استفاده از طیف رنگی CMYK موجب چاپ نیمه رنگ یا کم رنگ تر از حد طبیعی شده , که رنگ های چاپ با الگوهای بسیار ریز بصورت نقطه ای چاپ می شوند بطوری که قابل روعیت با چشم انسان شوند.بطور مثال طیف رنگ ارغوانی با 20% کاهش رنگ چاپ می شود بطوری که به هنگام چاپ تبدیل به رنگ صورتی می شود , به این دلیل که چشم انسان نقاط چاپ شده بسیار بسیار کوچک نقطه ای رنگ ارغوانی روی سطوح با پشت زمینه سفید رنگ را روشن تر و کم رنگ تر از رنگ ارغوانی واقعی می بیند. بدون استفاده از طیف رنگی CMYK تنها امکان چاپ سه رنگ اولیه قرمز,آبی و سبز و سه رنگ ثانویه که با ترکیب این سه رنگ اولیه ایجاد می شوند یعنی ترکیب فیروزه ای و زرد برای ایجاد رنگ سبز, ترکیب فیروزه ای و ارغوانی برای ایجاد رنگ آبی و ترکیب رنگ زرد و ارغوانی برای ایجاد رنگ قرمز و نهایتا ترکیب این سه رنگ برای ایجاد رنگ مشکی ممکن است. با استفاده از مدل رنگی CMYK امکان چاپ طیف وسیع تری از تمام رنگ های موجود البته با کمی تفاوت میسر است. به همین دلایل تصاویر دیجیتال که ما بر روی مانیتور یا گوشی های موبایل خود می بنیم کاملا یا در حد چشمگیری با تصاویر چاپ شده بر روی سطوح سفید رنگ تفاوت دارند. همچنین در صفحات نمایگشر مانیتور یا گوشی های موبایل بدلیل تکنولوژِی استفاده شده RGB برای نمایش رنگ ها و ترکیب رنگ ها برای دیدن با چشم انسان , طراحان به هنگام طراحی و انتخاب رنگ ها از مدل رنگی RGB بهره برده که این امر موجب عدم تجسم و پیش بینی رنگ های قبل و بعد از چاپ می شود یعنی اینکه امکان پیش بینی طرح یا رنگ اصلی بعد از چاپ در حال حاضر با تکنولوژی های امروزی بخصوص در طیف رنگ های فرعی مانند صورتی ,آبی نفتی,سبز تیره و .... بسیار سخت و ناممکن است. امید است که با مطالعه این نوشته هم به اطلاعات شخص خواننده متن افزون شود و همچنین در سفارش خود پیش بینی های لازم را در نظر داشته باشد.


چاپ کوره ای روی ظروف پذیرایی هتلی و چینی روشی از چاپ است که با نام چاپ سیلک شناخته شده و طرح یا لوگوی ارائه شده سفارش دهنده , پس از چاپ بر روی کاغذ ویژه توسط استاد کار ماهر و باتجربه در طی مراحلی با مواد شیمیایی مخصوص از روی کاغد برداشته شده و در مرحله بعد چاپ برداشته شده از روی کاغذ توسط استاد کار بر روی ظروف مورد نظر دکور یا جایگذاری می شود.در مرحله نهایی ظروف آماده شده در کوره با دمایی تا 450 درجه سانتیگراد حرارت داده شده یا به تعبیر دیگر پخته می شوند. البته باید در نظر داشت که در این روش از چاپ در ابتدا باید کلیشه مخصوص تهیه شود برای مثال یک لوگو که دارای 2 رنگ مشکی و آبی می باشد برای هر رنگ از این لوگو یک کلیشه ساخته می شود و کار ساخت کلیشه و چاپ طرح بر روی کاغذ مخصوص برعهده چاپخانه های مجهز می باشد. کوره شدن ظروف مزین شده به چاپ سبب می شود که طرح چاپ شده روی آن کاملا به خورد لعاب ظروف رفته یا به تعبیر دیگر مادام العمر شود.از ویژگی های چاپ به روش سیلک روی ظروف هتلی و چینی می توان به قابل شستشو بودن ظروف چاپ شده هم به روش دستی وهم با استفاده از ماشین ظرف شویی و با مواد شیمیایی مورد استفاده برای شستشو اشاره کرد. همچنین در این روش چاپ طرح یا لوگوی چاپ شده کاملا براق و درخشان خواهد بود. ظروف مورد استفاده در این روش از چاپ حتما باید استحکام لازم در برابر حرارت بالای کوره را داشته باشند و برای براق بودن هرچه بیشتر طرح چاپ شده, ظروف باید از پرسلن بالایی برخوردار باشند لذا گروه چاپ چهاپه سعی کرده است از بهترین ظروف موجود و با کیفیت تولید داخلی که صادراتی نیز می باشند بهره کامل را ببرد. همچنین باید در نظر داشت که چاپ به روش سیلک کاملا بصورت دستی صورت می گیرد و بر خلاف روش چاپ دیجیتال امکان چاپ ترامپ یا هاشور در این روش از چاپ ممکن نیست.

  • تبلیغ موثر نماد و نشان کسب کار
  • تنوع در مدل های ظروف پذیرایی
  • تنوع در کیفیت ظروف های پذیرایی
  • امکان چاپ روی ظروف چینی و شیشه ای
  • ظریف و براق بودن چاپ
  • امکان چاپ فقط لوگو و نوشته
  • امکان شستشو و عدم خش پذیری
  • امکان سفارش فقط برای تیراژ
  • دارا بودن محدودیت رنگ چاپ (رنگ طلایی,رنگ نقره ای,رنگ سبز,رنگ های صورتی بیشتر به دلیل هزینه بالا)
  • دارا بودن هزینه ساخت و تهیه کلیشه