چاپ عکس روی کاشی سنگ مزار

چاپ طرح و تصویر چهره

چاپ عکس روی کاشی سنگ مزار از جمله خدمات چاپ مجموعه چاپ دیجیتال چهاپه می باشد که بصورت تمام رنگی و با دقت بسیار بر روی کاشی های لعاب دار در کوچک ترین سایز یعنی 15 در 20 سانتیمتر تا بزرگ ترین سایز 30 در 60 سانتیمتر بصورت یک تکه انجام می پذیرد.جهت چاپ تصاویر در ابعاد بزرگ تر از 30 در 60 سانتیمتر یا ابعاد متراژی , تنها راه ممکن قرار دادن چند کاشی بصورت پازلی در کنار یکدیگر و بر طبق اندازه طرح درخواست شده توسط سفارش دهنده می باشد.

تفاوت چاپ کاشی سنگ مزار یا چاپ کاشی مختص فضای باز با دیگر روش های چاپ (چاپ فلت بد یووی یا چاپ سابلیمیشن) مادام العمر بودن این چاپ است که با تکیه بر رنگ های مقاوم در برابر کوره 800 تا 1200 درجه میسر می شود , بطوری که در دمای بسیار بالای کوره این رنگ ها به هیچ عنوان نمی سوزند و جذب لعاب ذوب شده کاشی می شوند و در حال حاضر این روش تنها روش از چاپ است که رنگ های چاپ شده بر روی کاشی مادام العمر خواهند بود و به هیچ عنوان در برابر نور مستقیم آفتاب یا حتی خط و خش و باران اسیدی کم رنگ نمی شوند.

چاپ عکس روی کاشی سنگ مزار
چاپ عکس روی کاشی سنگ قبر
چاپ کاشی سنگ مزار
چاپ کاشی سنگ قبر

فرایند چاپ تصویر به روش کوره ای چگونه است؟

چاپ کاشی سنگ مزار

در فرایند چاپ عکس بر روی کاشی سنگ مزار یا چاپ عکس بر روی کاشی فضای باز نیاز به انجام چندین مرحله متفاوت تا آماده شدن محصول نهایی است, در ابتدا پس از طراحی و آماده سازی تصویر در نرم افزار مربوطه , تصویر دیجیتال آماده شده با استفاده از رنگ های پودری مقاوم در دمای 800 تا 1200 درجه کوره بر روی کاغذ مخصوص چاپ شده , پس از این مرحله طرح چاپ شده بر روی کاغذ با یک مایع شیمیایی پوشانده شده و پس از خشک شدن مایع در دمای مناسب, طرح و رنگ چاپ شده بر روی کاغذ کاملا از روی کاغذ جدا سازی شده و توسط یک استادکار ماهر و با تجربه بر روی کاشی دکور می شود , در مرحله نهایی کاشی دکور شده با طرح مورد نظر در کوره 800 تا 1200 درجه قرار می گیرد.

در مدت زمانی که کاشی دکور شده با تصویر مربوطه بر روی خود در کوره قرار دارند, از آنجا که رنگ های استفاده شده کاملا مقاوم در دمای 800 تا 1200 درجه کوره هستند لذا دراین دمای بالا از بین نمی روند, در روند و دمای بالا لعاب سفید رنگ کاشی ذوب شده و رنگ ها جذب لعاب کاشی می شوند, پس از فرایند کوره کردن کاشی و خارج شدن کاشی از کوره , کاشی چاپ شده به آرامی سرد شده و رنگ ها نیز جذب لعاب کاشی شده اند.

اندازه و ابعاد کاشی های مورد استفاده در این چاپ چگونه اند؟

اندازه چاپ روی کاشی سنگ مزار از حداقل ابعاد 20*15 سانتیمتر (افقی یا عمودی) و نهایتا تا ابعاد 60*30 سانتیمتر (افقی یا عمودی) بصورت کاشی یک تکه امکان پذیر است. البته در بین این ابعاد کاشی , ابعاد استاندارد یا ابعاد متعارفی مانند 30 در 30 یا 30 در 50 نیز موجود می باشد که در اینجا ذکر نشده است که بسته به سلیقه سفارش دهنده قابل انتخاب است. پس از ارسال عکس مورد نظر توسط سفارش دهنده و در صورت لزوم انجام ترمیم و طراحی و دریافت تاییدیه سایز چاپ و طرح کاشی از سفارش دهنده , بین 7 تا 10 روز کاری کاشی چاپ شده آماده و برای سفارش دهنده به سراسر ایران ارسال می شود.

در صورتی که ابعاد کاشی سفارش دهنده بزرگ تر از ابعاد کاشی های استاندارد باشد , امکان چاپ تصویر دلخواه شما بصورت پازلی یعنی با قرارگیری کنار هم 2 یا چند کاشی با مشورت ما و شما ممکن خواهد بود.

اندازه چاپ کاشی سنگ مزار

بعد از آماده سازی و چاپ کاشی سنگ قبر و ارسال آن برای سفارش دهنده , قبلا سفارش دهنده می بایست در صورت لزوم با شخص سنگ تراش یا نصاب سنگ مزار هماهنگی های لازم را انجام دهد. شخص سنگ تراش طبق تجربه پس از دریافت کاشی یا قبل از دریافت کاشی چاپ شده بخشی از سنگ مزار را به اندازه ضخامت کاشی و اندازه طول و عرض کاشی برش خواهد داد و با چسب سنگ مخصوص و سیمان با دقت کاشی را بر روی سنگ قبر نصب خواهد کرد. در صورت لزوم از شخص سنگ تراش درخواست کنید که در هنگام نصب کاشی به دقت فضای بین سنگ قبر و کاشی چاپ شده را با چسب و سیمان به خوبی هوا گیری و عایق سازی کند که این امر به استحکام سفال کاشی کمک شایانی می کند. البته در صورت نیاز همکاران نصاب متعهد سنگ تراش ما در قسمت نصب سنگ مزار می توانند در بیشتر نقاط کشور به سفارش دهندگان خدمت رسانی کنند.


گروه چاپ چهاپه یکی از فعالان تاثیرگذار در زمینه چاپ دیجیتال و چاپ کوره ای کاشی فضای باز بخصوص کاشی سنگ مزار است که فعالیت وسیعی در این زمینه دارد و از مجرب ترین استادکاران و بهترین مواد اولیه و رنگ های ساخت کشور آلمان و کشور ایتالیا در پخت کاشی فضای باز استفاده می کند.نمونه کارهای کاشی تولید شده توسط ما چه در بخش سنگ مزار که به سرتاسر کشور از غرب تا شرق و از شمال تا جنوب ارسال می شود و چه نمونه پروژه های بزرگ از قبیل پروژه مصلی بزرگ امام خمینی تهران و چه نمونه کاشی های سردر مدارس همگی از بهترین کیفیت و بهترین درخشندگی رنگ تهیه شده و با ضمانت ثبات و استحکام رنگ ارائه می شوند. رنگ این کاشی ها بصورت مادام العمر مقاوم در برابر نور مستقیم آفتاب، مقاوم در برابر باران اسیدی, مقاوم در برابر آتش می باشد , همچنین در تماس با اجسام نوک تیز نیز خط و خش به خود نمی گیرد و نیز قابل شستشو است. البته در خصوص سفال کاشی و خود کاشی که تحت ضمانت ما نیست سعی شده است از بهترین و مرغوب ترین نوع کاشی و تولیدت کارخانجات داخلی استفاده شود .


بهتر است عکس های ارسالی برای چاپ روی کاشی اصل تصاویر و عکس های گرفته شده در عکاسی یا آتلیه ها باشند به این دلیل که این تصاویر از کیفیت و رزولوشن عالی برخوردار بوده و هیچ نیازی به روتوش و صرف هزینه ترمیم ندارند. البته در اکثر مواقع امکان دریافت این تصاویر به دلایل مختلف وجود ندارد و چاره ای به جز اسکن رایانه ای وجود ندارد.

برای ارسال تصویر آنالوگ (عکس های چاپ شده روی کاغد) استفاده از اسکنرهای دیجیتال امری بدیهی و لازم است.سوال این است که چطور عکسی با کیفیت پس از اسکن کردن تهیه کنیم. اسکنرها با اعدادی مانند 300DPI, 600DPI, 1200DPI علامت گذاری می شوند که این اعداد بیانگر رزولوشن یا تعداد نقاط در هر اینچ Dot Per Inch می باشند. هرچه عدد DPI بالاتر باشد اطلاعاته بیشتری بصورت پیکسل در پیکسل ذخیره سازی می شوند و در نتیجه جزئیات,وضوح و دقت رنگ بیشتری ثبت می شود.پس بعدا قابلیت ویرایش بیشتری برای عکس ممکن می شود.هنگامی که عکسی را از محیط آنالوگ به دیجیتال منتقل می کنید بدیهی است که به کمی ویرایش و ترمیم عکس نیاز پیدا خواهید کرد. وضوح و رزولوشن بالاتر عکس شما را قادر می سازد که پرینت یا چاپ های بزرگ تری نیز بگیرید.به منظور پرینت و اسکن عکس مخصوص چاپ روی کاشی و سرامیک حداقل نیاز به وضوح عکس با دقت 300DPI و حداکثر 600DPI داریم که برای اسکن کردن فایل ها با گرافیک خطی در ابعاد اصلیشان پیشنهاد می شود.

  • DPI بیشتر باعث ذخیره اطلاعات بیشتر و بالا رفتن حجم عکس ارسالی می شود.
  • اطلاعات بیشتر باعث ذخیره شدن جزئیات,وضوح و دقت رنگ بیشتر می شود.
  • جزئیات,وضوح و دقت رنگ بیشتر باعث قابلیت روتوش و ترمیم بیشتر عکس می شود.
  • حداقل DPI عکس برای چاپ روی کاشی 300 و حداکثر 600 می بایستی باشد.
  • حداقل حجم عکس ارسالی 1 مگابایت یعنی 1024 کیلوبایت باید باشد.
  • استفاده از نرم افزار Photoshop برای بالا بردن DPI تصویر هیچ تاثییری ندارد.
  • قبلا از اسکن عکس حتما باید صفحه شیشه ای اسکنر از گرد و غبار تمییز و پاک شود.
  • عکس ارسالی برای چاپ روی کاشی حتما تبدیل به فرمت CMYK شود. به این دلیل که در این نوع از چاپ از رنگ های CMYK استفاده می شود.

یکی از مهمترین کاستی های چاپ به روش کوره ای می توان به قیمت بالای این نوع از خدمت اشاره کرد که با توجه به کاهش ارزش پول ملی در برابر ارز مورد نیاز جهت خرید رنگ ها از کشورهای اروپایی کاملا طبیعی است.

یکی دیگر از کاستی های چاپ عکس روی سنگ مزار به روش کوره ای می توان به تولرانس و افت رنگ در فرایند چاپ اشاره کرد, از آنجا که فرمت چاپ به این روش CMYK است لذا رنگ به شادابی و زیبایی فرمت RGB چاپ نمی شوند و برخی ها رنگ مانند رنگ سبز و قرمز , همواره متفاوت از رنگ هایی که به چشم ما آشنا هستند بر روی کاشی چاپ می شوند , البته با توجه به اینکه این روش از چاپ کاملا مادام العمر است و فقط یک بار موجب صرف هزینه مالی برای سفارش دهنده می شود , این کمبود تولرانس یا افت رنگ را می توان تا حدی نادیده گرفت.

لیست قیمت چاپ کاشی سنگ مزار مقاوم در برابر نور مستقیم آفتاب
سایز کاشی جهت چاپ قیمت واحد پول نوع چاپ
15 در 20 سانتیمتر افقی یا عمودی 650.000 تومان کوره ای - مادام العمر
20 در 20 سانتیمتر افقی یا عمودی 750.000 تومان کوره ای - مادام العمر
20 در 25 سانتیمتر افقی یا عمودی 800.000 تومان کوره ای - مادام العمر
20 در 30 سانتیمتر افقی یا عمودی 900.000 تومان کوره ای - مادام العمر
25 در 30 سانتیمتر افقی یا عمودی 1.000.000 تومان کوره ای - مادام العمر
25 در 33 سانتیمتر افقی یا عمودی 1.100.000 تومان کوره ای - مادام العمر
25 در 35 سانتیمتر افقی یا عمودی 1.100.000 تومان کوره ای - مادام العمر
30 در 40 سانتیمتر افقی یا عمودی 1.300.000 تومان کوره ای - مادام العمر
30 در 45 سانتیمتر افقی یا عمودی 1.450.000 تومان کوره ای - مادام العمر
30 در 50 سانتیمتر افقی یا عمودی 1.600.000 تومان کوره ای - مادام العمر
30 در 60 سانتیمتر افقی یا عمودی 1.700.000 تومان کوره ای - مادام العمر

نحوه ثبت سفارش , ارسال تصویر و دریافت محصول نهایی چگونه است؟

بدلیل تنوع در سایز و حجم تصاویر ارسالی توسط سفارش دهندگان و عدم ایجاد بار اینترنتی بر روی سرور و دیتابیس سامانه چاپ دیجیتال چهاپه , تمام فرایندهای ثبت سفارش با استفاده از پیام رسان های داخلی مانند روبیکا و دیگر پیام رسان های خارجی مشهور صورت می گیرد, لذا بهتر است جهت سهولت در ثبت سفارش خود با استفاده از لینک پایین روبیکا , تلگرام یا موبایل ضروری تماس حاصل بفرمایید.