چاپ عکس شهدا کاشی

چاپ طرح و تصویر چهره

برخلاف گذشته که فقط امکان نقاشی تصاویر شهدا بر روی کاشی های سنتی و با محدودیت رنگ و طرح یا فقط بصورت نقاشی دیواری بود و توسط شهرداری ها و در زیباسازی امکان شهری استفاده می شد امروزه چاپ تصویر شهدا بصورت کاملا رنگی و با کیفیت فوق العاده امکان پذیر شده است. در این روش از چاپ روی کاشی به این دلیل که کاشی ها چاپ شده در کوره صنعتی در دمایی بین 1000 تا 1200 درجه سانتیگراد پخته می شوند , عکس شهدا بصورت مادام العمر شده و به هیچ وجه پاک یا کم رنگ نمی شود. از طرفی کاشی های چاپ شده کاملا ضدخش بوده و در مقابل تماس با جسم نوک تیز به هیچ وجه خط و خش به خود نمی گیرند همچنین کاملا قابل شستشو بوده و درصورت دوده و گرد غبار گرفتن در طول زمان قابل شستشو نیز هستند. این ویژگی ها سبب مقرون بصرفه شدن کاشی های تهیه شده به روش کوره ای شده است بطوری که در گذشته شهرداری ها و یا سازمان ها با استفاده از نقاشی های دیواری تصویر شهدا و تصاویر متبرکه که در مجاورت طولانی مدت نور مستقیم آفتاب یا باران اسیدی کم رنگ با به کلی پاک می شدن و نیز در اثر دوده گرفتن و گرد قبار سیاه شده و قابل شستشو نبودند هزینه های زیادی را متقبل می شدند.

چاپ کاشی
چاپ روی کاشی

فرایند چاپ تصویر به روش کوره ای چگونه است؟

چاپ کاشی سنگ مزار

در فرایند چاپ عکس بر روی کاشی سنگ مزار یا چاپ عکس بر روی کاشی فضای باز نیاز به انجام چندین مرحله متفاوت تا آماده شدن محصول نهایی است, در ابتدا پس از طراحی و آماده سازی تصویر در نرم افزار مربوطه , تصویر دیجیتال آماده شده با استفاده از رنگ های پودری مقاوم در دمای 800 تا 1200 درجه کوره بر روی کاغذ مخصوص چاپ شده , پس از این مرحله طرح چاپ شده بر روی کاغذ با یک مایع شیمیایی پوشانده شده و پس از خشک شدن مایع در دمای مناسب, طرح و رنگ چاپ شده بر روی کاغذ کاملا از روی کاغذ جدا سازی شده و توسط یک استادکار ماهر و با تجربه بر روی کاشی دکور می شود , در مرحله نهایی کاشی دکور شده با طرح مورد نظر در کوره 800 تا 1200 درجه قرار می گیرد.

در مدت زمانی که کاشی دکور شده با تصویر مربوطه بر روی خود در کوره قرار دارند, از آنجا که رنگ های استفاده شده کاملا مقاوم در دمای 800 تا 1200 درجه کوره هستند لذا دراین دمای بالا از بین نمی روند, در روند و دمای بالا لعاب سفید رنگ کاشی ذوب شده و رنگ ها جذب لعاب کاشی می شوند, پس از فرایند کوره کردن کاشی و خارج شدن کاشی از کوره , کاشی چاپ شده به آرامی سرد شده و رنگ ها نیز جذب لعاب کاشی شده اند.

اندازه و ابعاد کاشی های مورد استفاده در این چاپ چگونه اند؟

اندازه چاپ روی کاشی سنگ مزار از حداقل ابعاد 20*15 سانتیمتر (افقی یا عمودی) و نهایتا تا ابعاد 60*30 سانتیمتر (افقی یا عمودی) بصورت کاشی یک تکه امکان پذیر است. البته در بین این ابعاد کاشی , ابعاد استاندارد یا ابعاد متعارفی مانند 30 در 30 یا 30 در 50 نیز موجود می باشد که در اینجا ذکر نشده است که بسته به سلیقه سفارش دهنده قابل انتخاب است. پس از ارسال عکس مورد نظر توسط سفارش دهنده و در صورت لزوم انجام ترمیم و طراحی و دریافت تاییدیه سایز چاپ و طرح کاشی از سفارش دهنده , بین 7 تا 10 روز کاری کاشی چاپ شده آماده و برای سفارش دهنده به سراسر ایران ارسال می شود.

در صورتی که ابعاد کاشی سفارش دهنده بزرگ تر از ابعاد کاشی های استاندارد باشد , امکان چاپ تصویر دلخواه شما بصورت پازلی یعنی با قرارگیری کنار هم 2 یا چند کاشی با مشورت ما و شما ممکن خواهد بود.

اندازه چاپ کاشی سنگ مزار

گروه چاپ چهاپه یکی از فعالان تاثیرگذار در زمینه چاپ دیجیتال و چاپ کوره ای کاشی فضای باز بخصوص تابلو کاشی های پازلی عکس شهدا , تابلو کاشی های پازلی چهره امام و رهبری و تابلو کاشی های تصاویر اماکن متبرکه می باشد که فعالیت وسیعی در این زمینه دارد و از مجرب ترین استادکاران و بهترین مواد اولیه و رنگ های ساخت کشور آلمان و کشور ایتالیا در پخت کاشی فضای باز استفاده می کند.نمونه کارهای کاشی تولید شده توسط ما چه در بخش سنگ مزار که به سرتاسر کشور از غرب تا شرق و از شمال تا جنوب ارسال می شود و چه نمونه پروژه های بزرگ از قبیل پروژه مصلی بزرگ امام خمینی تهران, پروژه های شهرداری ها, پروژه های زیباسازی هتل ها و بیمارستان ها و چه نمونه کاشی های سردر دانشگاه ها و مدارس همگی از بهترین کیفیت و بهترین درخشندگی رنگ تهیه شده و با ضمانت ثبات و استحکام رنگ ارائه می شوند. رنگ این کاشی ها بصورت مادام العمر مقاوم در برابر نور مستقیم آفتاب، مقاوم در برابر باران اسیدی, مقاوم در برابر آتش می باشد , همچنین در تماس با اجسام نوک تیز نیز خط و خش به خود نمی گیرد و نیز قابل شستشو است. البته در خصوص سفال کاشی و خود کاشی که تحت ضمانت ما نیست سعی شده است از بهترین و مرغوب ترین نوع کاشی و تولیدت کارخانجات داخلی استفاده شود .

لیست قیمت چاپ کاشی سنگ مزار مقاوم در برابر نور مستقیم آفتاب
سایز کاشی جهت چاپ قیمت واحد پول نوع چاپ
15 در 20 سانتیمتر افقی یا عمودی 650.000 تومان کوره ای - مادام العمر
20 در 20 سانتیمتر افقی یا عمودی 750.000 تومان کوره ای - مادام العمر
20 در 25 سانتیمتر افقی یا عمودی 800.000 تومان کوره ای - مادام العمر
20 در 30 سانتیمتر افقی یا عمودی 900.000 تومان کوره ای - مادام العمر
25 در 30 سانتیمتر افقی یا عمودی 1.000.000 تومان کوره ای - مادام العمر
25 در 33 سانتیمتر افقی یا عمودی 1.100.000 تومان کوره ای - مادام العمر
25 در 35 سانتیمتر افقی یا عمودی 1.100.000 تومان کوره ای - مادام العمر
25 در 35 سانتیمتر افقی یا عمودی 1.100.000 تومان کوره ای - مادام العمر
30 در 40 سانتیمتر افقی یا عمودی 1.300.000 تومان کوره ای - مادام العمر
30 در 45 سانتیمتر افقی یا عمودی 1.450.000 تومان کوره ای - مادام العمر
30 در 50 سانتیمتر افقی یا عمودی 1.600.000 تومان کوره ای - مادام العمر
30 در 60 سانتیمتر افقی یا عمودی 1.700.000 تومان کوره ای - مادام العمر

نحوه ثبت سفارش , ارسال تصویر و دریافت محصول نهایی چگونه است؟

بدلیل تنوع در سایز و حجم تصاویر ارسالی توسط سفارش دهندگان و عدم ایجاد بار اینترنتی بر روی سرور و دیتابیس سامانه چاپ دیجیتال چهاپه , تمام فرایندهای ثبت سفارش با استفاده از پیام رسان های داخلی مانند روبیکا و دیگر پیام رسان های خارجی مشهور صورت می گیرد, لذا بهتر است جهت سهولت در ثبت سفارش خود با استفاده از لینک پایین روبیکا , تلگرام یا موبایل ضروری تماس حاصل بفرمایید.