بلاگ چهاپه

اطلاعات در خصوص چاپ و چاپ سابلیمیشن

چاپ به روش سابلیمیشن چیست؟

چاپ به روش سابلیمیشن چیست؟

چاپ به روش سابلیمیشن یا تصعید رنگ یکی از روش های چاپ تصاویر بر روی سطوح گوناگون است.در این روش از چاپ رنگ بر اثر حرارت و فشار از حالت جامد بدون گذر از حالت مایع به گاز تبدیل شده و در این حالت بر روی سطح مورد نظر افشانده می شود.با استفاده از این روش امکان چاپ هر نوع عکس با هر درجه رنگی و بصورت براق (بر خلاف چاپ گر های جوهر افشان) امکان پذیر می باشد.رایج ترین نوع رنگ های سابلیمیشن در دمای 350 درجه فارنهایت برای چاپ فعال و تصعید می شوند.یکی از مزیت های این نوع از چاپ خشک بودن بخش چاپ شده می باشد که پس از اتمام کار چاپ سطح چاپ شده قابل لمس شدن می باشد.

راه اندازی کسب و کار چاپ سابلیمیشن

راه اندازی کسب و کار چاپ سابلیمیشن

در شرایط نابسامان و نامناسب کسب کار و استخدام که موجب سال ها خانه نشین شدن بسیاری از جوانان چه تحصیل کرده و چه غیر در سرتاسر کشورشده است گاهاً هیچ فکری برای تغییر این وضعیت به فکر این عزیزان خطور نمی کند پس چه بهتر که زمان را تلف نکرده و از تجارب به اثبات رسیده اطرافیان خود استفاده کنیم , لذا دراین مقاله کوتاه سعی شده است به کسب و کاری که نیازمند یک سرمایه پایین از نظر مالی و اما نیازمند به صبر,تلاش و بردباری است اشاره کوتاهی داشته باشیم.برای راه اندازی هر کسب و کاری در ابتدا دست از رویا بافی و آرزوهای دست نیافتنی بردارید, انجام هر کاری حتی نوشیدن یک لیوان آب مطمعناً نیازمند به مصرف انرژی , زمان و ... است همچون ضرب المثل معروف که می گوید "نابرده رنج , گنج میسر نمی شود".البته جدا از تکیه به این ضرب المثل معروف حتما به داشتن مواد اولیه و لوازم راه اندازی آن کسب و کار و کمی هم بودجه و اندوخته مالی هستیم.

دستگاه پرس حرارتی سابلیمیشن چیست؟

دستگاه پرس حرارتی سابلیمیشن چیست؟

دستگاه پرس حرارتی اساسا یک اتوی مجهز به سیستم تنظیم دما , تنظیم زمان و تنظیم فشار در دسته بندی نیمه صنعتی یا صنعتی است که جهت ایجاد فشار و حرارت بر روی پارچه مورد استفاده قرار می گیرند. دستگاه پرس حرارتی الزامی جهت چاپ بر روی پارچه (تیشرت , شال , روسری) و همچنین جهت چاپ بر روی اشیاء و لوازم و حتی در صنایع دیگر نیز بسیار کارآمد می باشد. دستگاه های پرس حرارتی در صنعت چاپ سابلیمیشن بر روی پارچه و بر روی محصولات تبلیغاتی شامل انواع ماگ , کلاه , تخته شاسی و .. در مدل ها متنوع و دسته بندی های متنوع در بازار عرضه می شوند.

پرس حرارتی برند فری ساب

پرس حرارتی برند فری ساب

کمپانی فری ساب با بیش از یک دهه تجربه در زمینه تولید مدرنترین و بروزترین دستگاه های پرس حرارتی در چین , امروز یکی از شناخته ترین برندهای دستگاه های پرس حرارتی در کشور ما ایران نیز می باشد. فریساب با تولید دامنه وسیعی از دستگاه های پرس , شامل دستگاه های کلاسیک و مدرن در دو مدل دوبعدی و سه بعدی می باشند از بهترین گزینه ها جهت انتخاب دستگاه مورد نظر شما چاپ می باشد.

دستگاه پرس حرارتی چاپ ماگ ST130 فریساب

دستگاه پرس حرارتی چاپ ماگ ST130 فریساب

دستگاه چاپ روی لیوان تکی برند FreeSub یکی از جدیدترین دستگاه های چاپ سابلیمیشن در بازار چاپ می باشد. برد کنترلی این دستگاه با یک صفحه لمسی حرارتی طراحی شده است که با استفاده از لمس کردن کلید های مختلف شما قادر به تنظیم گزینه ای مختلف خواهید.از ویژگی های این دستگاه می توان به سیستم فنری تعبیه شده بر روی کلمپ اشاره کرد که این فنر موجب ایجاد فشار یکسان و یکنواخت بر روی لیوان می شود.

دستگاه پرس حرارتی چاپ ماگ دوقلو ST210 فریساب

دستگاه پرس حرارتی چاپ ماگ دوقلو ST210 فریساب

دستگاه چاپ روی لیوان دوتایی FreeSub از جمله دستگاه های سابلیمیشن می باشد که چند سالی است از بازار دستگاه های پرس حرارتی عرضه می شود. این دستگاه با قابلیت چاپ بر روی دو لیوان بصورت هم زمان , سرعت و کارایی چاپ بالایی را به شما ارائه خواهد کرد. این دستگاه دارای کنتور تعداد چاپ های انجام شده نیز می باشد. همچنین قابلیت تنظیم دما و زمان هم به فارنهایت هم به سانتیگراد در این دستگاه ارائه شده است.

دستگاه پرس حرارتی 6 کاره سابلیمیشن فری ساب

دستگاه پرس حرارتی 6 کاره سابلیمیشن فری ساب

دستگاه 6 کاره حرفه ای مدل p8100 طراحی شده توسط برند معتبر فریساب بزرگ ترین عرضه کننده دستگاه های چاپ حرارتی است. از ویژگی های این دستگاه می توان به برورسانی برد الکترونیکی , سیستم عاثق حرارتی و همچنین آلیاژ و قطعات بکار رفته در ساخت دستگاه اشاره کرد.

دستگاه پرس حرارتی نیمه اتومات 4050 فریساب

دستگاه پرس حرارتی نیمه اتومات 4050 فریساب

پرس 40 در 50 صفحه تخت سابلیمیشن از جدیدترین پرس های مختص چاپ روی سطوح صاف است که در سال 1397 بصورت گسترده وارد بازار چاپ شده است. این پرس حرارتی دارای تکنولوژی تنظیم دما به فارنهایت و سانتیگراد است که کمک شایانی به شما که عادت به کار کردن به سیستم دمایی سانتیگراد یا فارنهایت دارید خواهد کرد. پرس 40 در 50 سابلیمیشن FreeSub دارای کنتور تعداد چاپ های انجام شده نیز می باشد.

دستگاه پرس حرارتی نیمه اتومات 4040 فریساب

دستگاه پرس حرارتی نیمه اتومات 4040 فریساب

دستگاه نیمه اتومات مدل p8300 از کمپانی معتبر فریساب از نمونه مدرنترین دستگاه های پرس حرارتی حافظه دار تولید سال 2020 میلادی می باشد. آپدیت های متعددی که بر روی برد الکترونیکی , صفحه حرارتی و سیستم تنظیم فشار این دستگاه اعمال شده است موجب شده است که این دستگاه یکی از بی نظیرترین دستگاه های این کمپانی بشمار آید.

کیفیت چاپ روی لیوان سابلیمیشن

کیفیت چاپ روی لیوان سابلیمیشن

گاها اتفاق افتاده است که در هنگام چاپ تصاویر چهره اشخاص بر روی ماگ های سابلیمیشن زیر چشم ها , زیر گونه ها به رنگ قهوه ای روشن ترکیب با رنگ نارنجی زرد در می آید و یا حتی رنگ موهای شخص به رنگی نارنجی تغییر می کند یا اینکه تصویر چهره نه تنها بصورت واضح بر روی کاغذ چاپ نمی شود بلکه رنگ های چاپ تکه تکه و ناواضح چاپ می شود .در این پست در خصوص حل و رفع این مشکلات بصورت جداگانه توضیح خواهیم داد.

 پروفایل رنگ و مدیریت رنگ ها در سابلیمیشن یا Color Profiles

پروفایل رنگ و مدیریت رنگ ها در سابلیمیشن یا Color Profiles

آیا تا به حال برای شما اتفاق افتاده است که تصویر در مانیتور شما با تصویری که بر روی کاغذ چاپ می کنید یکسان نیست یا تصویری که مثلا بر روی یک لیوان چاپ می کنید با تصویری که مشتری از شما می خواهد کمی یا کاملا متفاوت است , اینها عموما مشکلاتی هستند که در صنعت چاپ سابلیمیشن هر روزه مشاهده می شوند یا حداقل من و شما یک بار به آن دچار شده ایم. دقیقا اینجا جایی است که کمی دانش علوم رنگ ها و هنر چاپ رنگ هایی که توقع دارید بر روی کاغذ یا لیوان شما چاپ شوند بکار شما می آید. لازم به ذکر است که این مقاله به زبان انگلیسی بوده است و در اوقات فراغت که داشته ام به فارسی ترجمه شده است.

پلاتر عرض 162 سانتیمتر مدل 1638wx برند Mutoh

پلاتر عرض 162 سانتیمتر مدل 1638wx برند Mutoh

پلاتر عرض 162 سانتیمتر مدل 1638wx برند Mutoh پلاتر بسیار قدرتمند از کمپانی غول صنعت ساخت پرینترهای لارج فورمت در شاخه های چاپ سابلیمیشن , چاپ Uv با بیش از 65 سال تجربه.پلاتر فوق دارای دو هد DX7 از جمله مستحکم ترین هدهای ساخته شده توسط شرکت اپسون با قابلیت چاپ تا 65 متر مربع در ساعت.