آموزش چاپ عکس روی فنجان به روش سابلیمیشن

فنجان های 6Oz و7Oz سابلیمیشندر مدل های متنوع و سایز بندی های متنوع از پر فروش ترین و اصلی ترین محصولات مختص چاپ سابلیمیشن است.فنجان های ارائه شده در بازار فروش محصولات خام سابلیمیشن با کیفیت متنوع و در مدل های فنجان سفید ساده , فنجان دسته و داخل رنگی , فنجان جادویی ارائه می شوند. نحوه چاپ بر روی تمامی این لیوان ها چه دمای چاپ و چه زمان چاپ کاملا یکسان است .در پایین آموزش مختصری از نحوه چاپ بر روی فنجان با دستگاه های مختلف ارائه شده است.همچنین برای چاپ بر روی فنجان شما نیازمند کلمپ جداگانه مخصوص فنجان می باشید که هم قابل استفاده در دستگاه شش کاره است و هم قابل استفاده در دستگاه لیوان زن تکی.

 • 1_دمای چاپ بر روی تمامی فنجان ها 360 درجه فارنهایت در دستگاه های شش کاره است.
 • 2_دمای اولیه چاپ بر روی فنجان 360 درجه فارنهایت و دمای ثانویه 360 درجه فارنهایت و مدت زمان لازم برای انجام کامل پروسه چاپ 180 ثانیه در دستگاه های تک کاره لیوان زن تکی و دستگاه های شش کاره می باشید.
 • 3_اندازه چاپ بر روی تمام فنجان ها 7 در 17 سانتیمتر است.
 • 4_در صورت استفاده از کاغذ کره ای یا آلمانی بدلیل لول خوردن کاغذ و برخورد کاغذ با هد پرینتر و رنگ گرفتن لبه های کاغذ , لبه های کاغذ چاپ در هر 4 طرف کاغذ 2 تا 3 میلیمتر برش بخورد که خط مشکی دور تا دور طرح چاپ نشود.
 • 5_در صورت استفاده از کاغذ کره ای یا آلمانی 2 یا 3 دقیقه اجازه دهید که جوهر چاپ به کلی خشک شود در غیر اینصورت در هنگام تماس انگشتان شما بر روی جوهر خیس , اثر انگشتان شما نیز بر روی عکس چاپ می شود.
 • 6_در استفاده از چسب نسوز صرفه جویی نکنید و چسب نسوز را با انگشتان خود فشار دهید که کاغذ بخوبی بر روی لیوان بچسبد.
 • 7_در صورت ایجاد دوبینی در چاپ حتما کاغذ جا به جه شده است و دلیل جابه جایی کاغذ استفاده کم چسب نسوز و یا جدا شدن چسب است.
 • 8_در صورت ایجاد هاله در طرح چاپ شده حتما فشار کلمپ لیوان کم بوده است حتما در هنگام بستن کلمپ دقت کنید که کلمپ با کمی فشار بسته شود.
 • 9_در هنگام چاپ فنجان حرارتی دقت کنید که کلمپ فنجان بیش از اندازه محکم نباشد که بر روی بدنه فنجان خط بیفتد.
 • 10_در هنگام چاپ لیوان حرارتی 1 تا 3 دقیقه صبر کنید تا لیوان سرد شود و بعدا به آرامی چسب را از بدنه لیوان جدا کنید که جای ناخن شما بر روی لیوان نیفتد.
 • 11_میرورر کردن یا برعکس کردن تصویر فراموش نشود.
 • 12_و نکات دیگر را با تجربه بیشتر در کار چاپ خواهید آموخت.

آموزش چاپ عکس روی فنجان سفید 6Oz سابلیمیشن با دستگاه تک کاره

فنجان سفید ساده از دیگر محصولات مختص چاپ سابلیمیشن است که بیشتر اوقات هم قیمت با لیوان های بزرگ ارائه می شود.چاپ بر روی فنجان سفید ساده بصورت لب به لب در حداکثر اندازه 7 سانتیمتر در 17 سانتیمتر قابل اجراست.در صورتی که شما می خواهید عکس مورد نظر را در سرتاسر فنجان چاپ کنید این اندازه , اندازه چاپ کامل محسوب می شود.در صورتی که شما می خواهید فقط لوگو بر روی فنجان و در دو طرف فنجان چاپ کنید برای اینکه لوگو در وسط لیوان قرار بگیرد در هنگام طراحی شما می بایست از همین سایزبندی استفاده کنید اما لوگو مورد نظر را می بایست 2 سانت از لبه های صفحه دور کنید.

دمای مورد نیاز برای چاپ بر روی فنجان با استفاده از دستگاه های تک کاره لیوان یا دستگاه های شش کاره سابلیمیشن 360 درجه سانتیگراد هم برای دمای اولیه و دمای ثانویه و مدت زمان لازم 180 ثانیه می باشد.همچنین باید توجه کرد که در هنگام چاپ سراسری بر روی فنجان بعد اتمام زمان 180 ثانیه حتما گوشه های کاغذ ترنسفر را بالا زده و از چاپ کامل طرح اطمینان حاصل کنید و درصورتی که هنوز گوشه های لیوان چاپ نشده بوده فقط قسمت های چاپ نشده را دوباره به مدت 20 ثانیه یا بیشتر در دمای 360 درجه سانتیگراد داخل کلمپ قرار دهید.

همچنین به خاطر داشته باشین که در هنگام چاپ لوگو در هر دو طرف فنجان در هنگام آماده کردن طرح برای چاپ لوگو مورد نظر را از هر طرف 2 سانتیمتر دور کنید که لوگو بر روی وسط فنجان قرار گیرد.

همچنین به خاطر داشته باشید در صورتی که از کاغذ های کره ای یا آلمانی استفاده می کنید حداقل 1 تا 3 دقیقه صبر کنید که جوهر چاپ شده بر روی کاغذ کاملا خشک شود و قبل از این زمان هیچگاه انگشت خود را بر روی کاغذ قرار ندهید که اثر انگشت شما بر روی کاغذ بیفتد و به یاد داشته باشید به این دلیل که قبل از این 3 دقیقه زمان , جوهر بر روی کاغذ هنوز خشک نشده است و در صورتی که کاغذ را بر روی فنجان قرار دهید جوهر به فنجان گرفته می شود و موجب دو بینی بعد از چاپ می شود. گاهی اوقات بدلیل لول خوردن کاغذ های کره ای یا آلمانی در زمان چاپ کاغذ به زیر هد پرینتر برخورد کرده و بخشی از لبه های کاغذ لکه دار شده که این لکه ها گاهی اوقات با چشم دیده نمی شوند بهتر است بعد از خشک شدن جوهر هر 4 طرف طرح را به میزان 1 تا 2 میلیمتر برش دهید. و در آخر به اندازه کافی چسب نسوز برای چسباندن کاغذ بر روی لیوان استفاده کنید و پس از چسباندن چسب کمی با انگشتان خود بر روی چسب فشار بیاورید که کاملا بر روی فنجان بچسبد.

فروشگاه محصولات خام سابلیمیشن
تلگرام چهاپه
کانال تلگرام چهاپه
کانال اینستاگرام چهاپه
پینترست چهاپه

نمادهای قانونی مجموعه چاپ چهاپه

وبگاه مجموعه چاپ چهاپه در سال 1396 نمادهای قانونی کسب و کارهای آنلاین , شامل نماد ساماندهی از ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت تایید محتوای وب گاه های ایرانی و نماد اعتماد الکترونیکی را از مرکز توسعه و تجارت الکترونیکی دریافت کرده است.چهاپه در سال 1397 پروانه فعالیت رسمی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کار و رفاه اجتماعی استان تهران اخذ کرده است.همچنین برند و نماد تجاری مجموعه چهاپه در سال 1399 به صورت رسمی ثبت شد.

ای نماد
logo-samandehi

این وب سایت تابع تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد