آموزش چاپ عکس روی تیشرت به روش سابلیمیشن

چاپ بر روی تیشرت بعد از چاپ بر روی لیوان سفید از پرفروش ترین و پرطرفدار ترین خدمات چاپی در حیطه چاپ حرارتی یا سابلیمیشن است.تیشرت های مورد استفاده در چاپ بیشتر به رنگ سفید می باشند و درصد نخ پلی استر این تیشرت ها به اندازه 60 تا 70 درصد و درصد نخ پنبه آن بین 30 تا 40 درصد است پس نتیجه اینکه هرچه تیشرت پلی استر بیشتری داشته باشد کیفیت چاپ بر روی آن بهتر شده و بیشتر مناسب برای استفاده در چاپ است.درصورتی که تیشرت مورد استفاده فقط از نخ پنبه تشکیل شده باشد یا به تعبیر دیگر تیشرت 100% پنبه ای باشد امکان چاپ سابلیمیشن بر روی آن بصورت مستقیم ممکن نیست. همچنین به این دلیل که در تکنولوژی چاپ سابلیمیشن رنگ سفید وجود ندارد امکان چاپ بر روی تیشرت های مشکی یا تیشرت های تیره رنگ بصورت مستقیم ممکن نیست و به ناچار از کاغذ های لیبلی یا پست برچسب دار می بایست استفاده کرد.

تیشرت های سفید رنگ اسپان یا تیشرت های پلی استر پنبه ارائه شده توسط چهاپه کاملا مختص چاپ سابلیمیشن می باشند و چاپ بر روی تمام سطح تیشرت کاملا امکان پذیر است.دمای چاپ بر روی تیشرت های سفید 180 درجه سانتیگراد و به مدت 60 ثانیه امی باشد.

تیشرت های مشکی رنگ بدلیل موجود نبودن رنگ سفید در تکنولوژی سابلیمیشن فقط امکان چاپ لیبلی دارند به اینصورت که بر روی لیبل های مخصوص چاپ بدون میرور شدن تصویر چاپ انجام شده و بعد از خشک شدن جوهر روی این کاغذ ها پوشش کاغذی محافظ پشت طرح چاپ شده جدا شده و کاغذ چاپ شده بر روی تیشرت قرار گرفته و به مدت 10 ثانیه در دمای 180 درجه سانتیگراد زیر پرس قرار می گیرد.

تیشرت های تمام پنبه ای چه به رنگ سفید و چه به رنگ دیگر بدلیل نداشتن نخ پلی استر امکان چاپ مستقیم به روش سابلیمیشن را ندارند لذا همانند تیشرت های مشکی به روش لیبلی قاب چاپ هستند.در بخش پایین به خلاصه ای از نکات مورد نیازبه توجه برای چاپ بر روی تیشرت پرداخته شده است.

 • 1_دمای چاپ مستفیم بر روی تیشرت های سفید اسپان 180 درجه سانتیگراد به مدت 60 ثانیه در پرس های تخت است.
 • 2_دمای چاپ لیبلی بر روی تیشرت های مشکی 180 درجه سانتیگراد به مدت 10 ثانیه می باشد.
 • 3_تمام سطح تیشرت های سفید اسپان قابل چاپ می باشد.
 • 4_در تیشرت های مشکی بسته با اندازه کاغذ لیبل شما می توانید محیط چاپ را انتخاب کنید کاغذ های لیبل در سایز های 20 در 30 و 30 در 40 سانتیمتر موجود هستند.
 • 5_در صورت استفاده از کاغذ کره ای یا آلمانی بدلیل لول خوردن کاغذ و برخورد کاغذ با هد پرینتر و رنگ گرفتن لبه های کاغذ , لبه های کاغذ چاپ در هر 4 طرف کاغذ 2 تا 3 میلیمتر برش بخورد که خط مشکی دور تا دور طرح چاپ نشود.
 • 6_در صورت استفاده از کاغذ کره ای یا آلمانی 2 یا 3 دقیقه اجازه دهید که جوهر چاپ به کلی خشک شود در غیر اینصورت در هنگام تماس انگشتان شما بر روی جوهر خیس , اثر انگشتان شما نیز بر روی عکس چاپ می شود.
 • 7_در چاپ مستقیم بر روی تیشرت های اسپان نیاز به استفاده از چسب نسوز نیست.
 • 8_در صورت ایجاد دوبینی در چاپ حتما کاغذ جا به جه شده است .
 • 9_در صورت ایجاد هاله در طرح چاپ شده یا عدم چاپ بخشی از طرح حتما فشار پرس تخت کم بوده است حتما در هنگام بستن پرس دقت کنید که با کمی فشار بسته شود.
 • 10_در چاپ برچسب های لیبلی پس از خشک شدن کامل لیبل چاپ شده در هنگام پرس کردن لیبل حتما از کاغذ نسوز استفاده کنید.
 • 11_در چاپ تیشرت های مشکی یا تمام پنبه ای در صورت لزوم به جای استفاده از لیبل می توانید از ساتن های پشت برچسب دار استفاده کنید که پروسه چاپ بر روی آنها دقیقا همانند تیشرت های سفید است.
 • 11_میرورر کردن یا برعکس کردن تصویر در چاپ بر روی تیشرت های سفید و ساتن های پشت برچسب دار فراموش نشود.
 • 12_و نکات دیگر را با تجربه بیشتر در کار چاپ خواهید آموخت.

آموزش چاپ عکس روی تیشرت سفید با پرس تخت

چاپ بر روی تیشرت های سفید بسیار ساده است به طوری که پس از طراحی طرح مورد نظر در اندازه آ4 یا آ3 و میرور یا برعکس کردن تصویر و چاپ آن , پس از خشک شدن کاغذ کافیست کاغذ را بر روی تیشرت گذاشته و دمای پرس را به 180 درجه سانتیگراد تنظیم و زمان را بر روی 60 ثانیه قرار دهید.در چاپ تیشرت های سفید نیاز به استفاده از چسب نسوز نیست . همچنین به خاطر داشته باشید در صورتی که از کاغذهای کره ای یا آلمانی استفاده می کنید حتما لبه های کاغذ چاپ شده را در هر چهار طرف به اندازه 2 تا 3 میلیمتر برش دهید که خط مشکی رنگ بر روی لبه های طرح چاپ نشود.همچنین در صورتی که بخشی از وسط طرح چاپ شده بر روی تیشرت کم رنگ یا چاپ نشده است حتما فشار پرس کم بوده است لذا به خاطر داشته باشید در هنگام بستن پرس , با کمی فشار پرس بسته شود. در صورتی که در طرح شما قسمت های سفید و بدون رنگ وجود دارد و پس از پرس کردن تیشرت این قسمت ها رنگ گرفته است ممکن است مشکل از خیس بودن جوهر روی کاغذ در هنگام پرس کردن باشد لذا 2 تا 3 دقیقه اجازه دهید که جوهر چاپ شده بر روی کاغذ پس از پرینت گرفتن خشک شود.همچنین برای جلوگیری از دوبینی تصویر چاپ شده پس از پرس کردن طرح بر روی تیشرت سریعا کاغذ چاپ شده را از روی تیشرت بردارید.

آموزش چاپ لیبلی روی تیشرت مشکی یا پنبه ای با پرس تخت

در چاپ سابلیمیشن بدلیل موجود نبودن رنگ سفید امکان چاپ بصورت مستقیم بر روی تیشرت های مشکی ممکن نیست لذا راه حل چاپ طرح دلخواه بر روی البسه مشکی فقط استفاده از برچسب های لیبلی یا ساتن های پشت برچسب دار است.کاغذ های لیبلی در اندازه های آ4 و آ3 در بازار موجود هستند و ساتن های پشت بر چسب دار در اندازه آ4 موجود است.نحوه چاپ بر روی کاغذ های لیبلی به اینصورت است که پس از چاپ کردن طرح بر روی لیبل بدون میرور یا برعکس کردن تصویر اجازه دهید که جوهر روی لیبل به اندازه 3 تا 5 دقیقه کاملا خشک شود.پس از خشک شدن لیبل, کاغذ محافظ پست طرح چاپ شده را جدا کرده و لیبل را بر روی سطح تیشرت مشکی قرار دهید و برای عدم پخش شدن جوهر سطح گلاسه کاغذ نسوز را بر روی لیبل قرار دهید.دمای پرس را بر روی 180 درجه سانتیگراد تنظیم کرده و زمان را بر روی 10 ثانیه قرار دهید , پس از گذشته 10 ثانیه از پرس کردن,پر را باز کرده و به آرامی کاغذ نسوز را از سطح لیبل جدا کنید.

درصورتی که کاغذ لیبل در دسترس ندارید می توانید از ساتن های پشت برچسب دار استفاده کنید. به اینصورت که به اندازه ساتن , طرح مورد نظر را پس از میرور یا برعکس کردن بر روی کاغذ ترنسفر سابلیمیشن چاپ کنید.اجازه دهید 2 تا 3 دقیقه جوهر روی کاغذ خشک شود.قسمت محافظ پشت ساتن را جدا کرده و ساتن را بر روی تیشرت قرار دهید.دمای پرس را بر روی 180 درجه سانتیگراد تنظیم کنید و به مدت 10 ثانیه ساتن را بر روی تیشرت پرس کنید که کاملا به سطح تیشرت بچسبد.پس از چسبیدن ساتن بر روی تیشرت , کاغذ ترنسفر سابلیمیشن را که قبلا بصورت میرور وار چاپ کرده اید بر روی ساتن قرار دهید و به مدت 60 ثانیه پرس کنید تا طرح شما بر روی ساتن بصورت کامل ترنسفر یا چاپ شود.

آموزش چاپ روی تیشرت مشکی یا پنبه ای با ساتن پشت بر چسب دار

همانطور که قبلا اشاره شد در چاپ سابلیمیشن بدلیل موجود نبودن رنگ سفید امکان چاپ بصورت مستقیم بر روی تیشرت های مشکی ممکن نیست لذا راه حل چاپ طرح دلخواه بر روی البسه مشکی فقط استفاده از برچسب های لیبلی یا ساتن های پشت برچسب دار است. پارچه های ساتن پشت برچسب دار تهیه شده توسط چهاپه در سایز های A5,A4 و حداکثر A3 تولید می شوند و کاملا قابل برش با استفاده از قیچی یا با استفاده از تیغ کاتر می باشند.

چاپ روی تیشرت مشکی یا تیشرت های تمام پنبه ای با استفاده از ساتن های برچسب دار دو مرحله ای می باشد.در مرحله اول می بایست ساتن را بر روی تیشرت بچسبانیم و زمان مورد نیاز 10 ثانیه و دمای مورد نیاز 180 درجه سانتیگراد می باشد.دقت کنید پس از پرس کردن ساتن, ساتن قابل جدا شدن از سطح روی تیشرت نیست.

مرحله دوم چاپ بر روی ساتن چسبیده بر روی تیشرت می باشد به اینصورت که طرح مورد نظر را بصورت میرور شده چاپ کنید و بر روی ساتن قرار دهید در صورت لزوم برای جلوگیری از جابجایی کاغذ چاپ شده آن را با چسب نسور بر روی تیشرت بچسبانید.زمان مورد نیاز 60 ثانیه و دمای مورد نیاز 180 درجه سانتیگراد می باشد.

از ویژگی های چاپ روی تیشرت های مشکی یا بطور کلی تیشرت های پنبه ای در هر رنگی با استفاده از ساتن های پشت برچسب دار می توان به ماندگاری رنگ های چاپ شده حتی بعد از شستشو اشاره کرد.همچنین چاپ براق و پر رنگ از ویژگی های دیگر این نوع چاپ است.یکی از دلایل دیگر استفاده از این ساتن های پشت برچسب دار قیمت بصرفه و ارزان این محصول نسبت به لیبل های گران قیمت می باشد.

آموزش چاپ روی تیشرت مشکی یا پنبه ای با استفاده از مدیای حرارتی یا لیبل حرارتی

چاپ مدیا یا چاپ با استفاده از مدیاهای حرارتی یا واینال های حرارتی مخصوص تیشرت در رنگ های متنوع یکی دیگر از راه های چاپ بر روی تیشرت های مشکی یا تیشرت های پنبه ای می باشد. واینال های حرارتی بصورت تک رنگ در رنگ های متنوع در بازار ارائه می شوند البته این روزها قیمت این مدیا ها از متری 20.000 تومان به متری 90.000 تومان رسیده است که به نظر می رسد با این قیمت استفاده از این مدیاها بصرفه نیست چون هنگام برش درصد بالایی از آن اتلاف می شود.برای برش مدیا های حرارتی حتما نیازمند استفاده از دستگاه های برش یا همان کاتر پلاتر هستیم.

کاتر پلاتر ها برای برش مدیاهای حرارتی و طرح های خطی مورد استفاده قرار می گیرند بعنوان مثال حتما شماره های پشت تیشرت یا سویشرت های ورزشی را دیده اید که این قبیل طرح ها با استفاده از دستگاه کاتر پلاتر برش می خورد.طرح مورد نظر خود را با استفاده از نرم افزار Corel یا Adobe Illustartor می بایست آماده برای برش کنید که انجام این کار برای طرح های ساده زیاد وقت گیر نیست , پس از آماده کردن طرح برای برش, این نرم افزار دستور برش را به دستگاه کاتر می دهد و کاتر طرح شما را بر روی واینال برش داده و شما قسمت هایی که بخشی از طرح نمی باشد پوست کن کرده و طرح اصلی برش خورده روی واینال را بر روی تیشرت قرار می دهید.دمای پرس مدیا حرارتی 180 درجه سانتیگراد در 10 تا 20 ثانیه می باشد. پس از انجام پرس به مدت 10 تا 20 ثانیه می بایست اجازه دهیم که واینال به مدت 10 تا 30 ثانیه سرد شود که پوسته و پوشش رویی از آن جدا شود.

آموزش چاپ دو رو بر روی تیشرت

گاهی اوقات در هنگام چاپ بر روی تیشرت بصورت دو رو , یعنی چاپ یک طرح بر روی سطح رویی تیشرت و چاپ طرحی دیگر بر روی سطح پشتی تیشرت با مشکلاتی روبرو می شویم. یکی از این مشکلات ترنسفر دوباره رنگ از طرح چاپ روی یک طرف تیشرت بر روی سیلیکون کف پرس است و در زمانی رخ می دهد که شما تیشرت را برای چاپ طرف دیگرش پشت و رو می کنید.زمانی که طرح چاپ شده بر روی کف پرس قرار می گیرد بخشی از جوهر طرح چاپ شده روی تیشرت به سیلیکون ترنسفر شده و زمانی که شما می خواهید تیشرت بعدی را چاپ کنید , جوهر گرفته شده روی سیلیکون بر روی تیشرت شما چاپ می شود و موجب خرابی تیشرت و ایجاد دوبینی طرح چاپ شده اول می شود.

برای جلوگیری از این مشکل شما می توانید از کاغذ نسوز یا فویل آلومینیوم بر روی کف پرس استفاده کنید که البته فویل آلومینیوم بصرفه و ارزان تر است. فویل آلومینیوم نه رنگ و جوهر به خود می گیرد و نه جوهر پس می دهد.اما ممکن است پس از کمی استفاده چروک خورده و کمی نامسطح شود که می توانید این مشکل را براحتی حل کنید.برای جلوگیری از پخش رنگ و ایجاد دوبینی طرح چاپ شده بر روی تیشرت تنها کافیست سطح رویی پرس که یک سیلیکون لاستیکی است را با فویل آلومینیومی بپوشانید.

البته در نهایت بهترین راه برای جلوگیری از ترنسفر دوباره رنگ بر روی تیشرت استفاده از کاغذ نسوز یا همان پارچه نسوز بر روی کف پرس است به این صورت که پارچه نسوز را بر روی کف پرس قرار داده و طرف اول تیشرت را چاپ می کنید و بعد تیشرت را پشت و رو کرده و طرف دیگر آن را چاپ می کنید. برای چاپ تیشرت دوم , پارچه نسوز کف پرس را پشت و رو کرده و طرف اول تیشرت دوم و بعد طرف دوم تیشرت را چاپ کنید.برای تیشرت های بعدی هم همین مرحله پشت و رو کردن پارچه نسوز را با تعویض هر تیشرت تکرار کنید.

فروشگاه محصولات خام سابلیمیشن
تلگرام چهاپه
کانال تلگرام چهاپه
کانال اینستاگرام چهاپه
پینترست چهاپه

نمادهای قانونی مجموعه چاپ چهاپه

وبگاه مجموعه چاپ چهاپه در سال 1396 نمادهای قانونی کسب و کارهای آنلاین , شامل نماد ساماندهی از ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت تایید محتوای وب گاه های ایرانی و نماد اعتماد الکترونیکی را از مرکز توسعه و تجارت الکترونیکی دریافت کرده است.چهاپه در سال 1397 پروانه فعالیت رسمی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کار و رفاه اجتماعی استان تهران اخذ کرده است.همچنین برند و نماد تجاری مجموعه چهاپه در سال 1399 به صورت رسمی ثبت شد.

ای نماد
logo-samandehi

این وب سایت تابع تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد