آموزش چاپ عکس روی لیوان

لیوان در مدل های متنوع و سایز بندی های متنوع از پر فروش ترین و اصلی ترین محصولات مختص چاپ سابلیمیشن است.لیوان های ارائه شده در بازار فروش محصولات خام سابلیمیشن با کیفیت متنوع و در مدل های لیوان سفید ساده , لیوان دسته و داخل رنگی , لیوان جادویی , لیوان شیشه ای یا یخی , لیوان دسته عروسکی و دسته قلبی ارائه می شوند. نحوه چاپ بر روی تمامی این لیوان ها چه دمای چاپ و چه زمان چاپ کاملا یکسان است و بسته به سایز لیوان اندازه چاپ نیز متغییر است.در پایین آموزش مختصری از نحوه چاپ بر روی لیوان با دستگاه های مختلف ارائه شده است.

 • 1_دمای چاپ بر روی تمامی لیوان ها 180 درجه سانتیگراد در دستگاه های شش کاره است.
 • 2_دمای اولیه چاپ بر روی لیوان 360 درجه فارنهایت و دمای ثانویه 360 درجه فارنهایت و مدت زمان لازم برای انجام کامل پروسه چاپ 180 ثانیه در دستگاه های تک کاره لیوان زن تکی و دستگاه های شش کاره می باشید.
 • 3_اندازه چاپ بر روی تمام لیوان های یازده اوز 9.3 در 21 سانتیمتر است.
 • 4_در صورت استفاده از کاغذ کره ای یا آلمانی بدلیل لول خوردن کاغذ و برخورد کاغذ با هد پرینتر و رنگ گرفتن لبه های کاغذ , لبه های کاغذ چاپ در هر 4 طرف کاغذ 2 تا 3 میلیمتر برش بخورد که خط مشکی دور تا دور طرح چاپ نشود.
 • 5_در صورت استفاده از کاغذ کره ای یا آلمانی 2 یا 3 دقیقه اجازه دهید که جوهر چاپ به کلی خشک شود در غیر اینصورت در هنگام تماس انگشتان شما بر روی جوهر خیس , اثر انگشتان شما نیز بر روی عکس چاپ می شود.
 • 6_در استفاده از چسب نسوز صرفه جویی نکنید و چسب نسوز را با انگشتان خود فشار دهید که کاغذ بخوبی بر روی لیوان بچسبد.
 • 7_در صورت ایجاد دوبینی در چاپ حتما کاغذ جا به جه شده است و دلیل جابه جایی کاغذ استفاده کم چسب نسوز و یا جدا شدن چسب است.
 • 8_در صورت ایجاد هاله در طرح چاپ شده حتما فشار کلمپ لیوان کم بوده است حتما در هنگام بستن کلمپ دقت کنید که کلمپ با کمی فشار بسته شود.
 • 9_در هنگام چاپ لیوان حرارتی دقت کنید که کلمپ لیوان بیش از اندازه محکم نباشد که بر روی بدنه لیوان خط بیافتد.
 • 10_در هنگام چاپ لیوان حرارتی 1 تا 3 دقیقه صبر کنید تا لیوان سرد شود و بعدا به آرامی چسب را از بدنه لیوان جدا کنید که جای ناخن شما بر روی لیوان نیافتد.
 • 11_میرورر کردن یا برعکس کردن تصویر فراموش نشود.
 • 12_و نکات دیگر را با تجربه بیشتر در کار چاپ خواهید آموخت.

آموزش چاپ عکس روی لیوان سفید 11Oz سابلیمیشن با دستگاه تک کاره

لیوان سفید ساده از اصلی ترین و پر فروش ترین محصولات مختص چاپ سابلیمیشن است به این دلیل که قیمت خرید آن نسبت به انواع لیوان های تبلیغاتی ارزان تر است.چاپ بر روی لیوان سفید ساده بصورت لب به لب در حداکثر اندازه 9.30 سانتیمتر در 21 سانتیمتر قابل اجراست.در صورتی که شما می خواهید عکس مورد نظر را در سرتاسر لیوان چاپ کنید این اندازه , اندازه چاپ کامل محسوب می شود.در صورتی که شما می خواهید فقط لوگو بر روی لیوان و در دو طرف لیوان چاپ کنید برای اینکه لوگو در وسط لیوان قرار بگیرد در هنگام طراحی شما می بایست از همین سایزبندی استفاده کنید اما لوگو مورد نظر را می بایست 1.5 سانت از لبه های صفحه دور کنید.

دمای مورد نیاز برای چاپ بر روی لیوان با استفاده از دستگاه های تک کاره لیوان یا دستگاه های شش کاره سابلیمیشن 360 درجه سانتیگراد هم برای دمای اولیه و دمای ثانویه و مدت زمان لازم 180 ثانیه می باشد.همچنین باید توجه کرد که در هنگام چاپ سراسری بر روی لیوان بعد اتمام زمان 180 ثانیه حتما گوشه های کاغذ ترنسفر را بالا زده و از چاپ کامل طرح اطمینان حاصل کنید و درصورتی که هنوز گوشه های لیوان چاپ نشده بوده فقط قسمت های چاپ نشده را دوباره به مدت 20 ثانیه یا بیشتر در دمای 360 درجه سانتیگراد داخل کلمپ قرار دهید.

همچنین به خاطر داشته باشین که در هنگام چاپ لوگو در هر دو طرف لیوان در هنگام آماده کردن طرح برای چاپ لوگو مورد نظر را از هر طرف 1.5 سانتیمتر دور کنید که لوگو بر روی وسط لیوان قرار گیرد.

همچنین به خاطر داشته باشید در صورتی که از کاغذ های کره ای یا آلمانی استفاده می کنید حداقل 1 تا 3 دقیقه صبر کنید که جوهر چاپ شده بر روی کاغذ کاملا خشک شود و قبل از این زمان هیچگاه انگشت خود را بر روی کاغذ قرار ندهید که اثر انگشت شما بر روی کاغذ بیفتد و به یاد داشته باشید به این دلیل که قبل از این 3 دقیقه زمان , جوهر بر روی کاغذ هنوز خشک نشده است و در صورتی که کاغذ را بر روی لیوان قرار دهید جوهر به لیوان گرفته می شود و موجب دو بینی بعد از چاپ می شود. گاهی اوقات بدلیل لول خوردن کاغذ های کره ای یا آلمانی در زمان چاپ کاغذ به زیر هد پرینتر برخورد کرده و بخشی از لبه های کاغذ لکه دار شده که این لکه ها گاهی اوقات با چشم دیده نمی شوند بهتر است بعد از خشک شدن جوهر هر 4 طرف طرح را به میزان 1 تا 2 میلیمتر برش دهید. و در آخر به اندازه کافی چسب نسوز برای چسباندن کاغذ بر روی لیوان استفاده کنید و پس از چسباندن چسب کمی با انگشتان خود بر روی چسب فشار بیاورید که کاملا بر روی لیوان بچسبد.

اندازه چاپ روی لیوان

آموزش چاپ عکس روی لیوان سفید 11Oz سابلیمیشن با دستگاه 5 سری لیوان

دستگاه های تک کاره چاپ بر روی 5 لیوان بصورت همزمان ارائه شده توسط چهاپه دارای معیار دما به سانتیگراد هستند و برخلاف دستگاه تک سری لیوان یا دستگاه شش کاره دارای دمای اولیه یا دمای ثانویه نیستند.در ابتدا دمای چاپ روی هر برد را بر روی 180 درجه سانتیگراد قرار دهید و زمان لازم را بر روی 999 قرار دهید.حداقل زمان لازم برای گرم شدن تمام کلمپ های لیوان 6 تا 8 دقیقه می باشد و بعد از اینکه دمای کلمپ ها به 179 یا 180 درجه سانتیگراد رسید دستگاه رو خاموش کرده و لیوان ها را درون کلمپ ها قرار داده و دستگاه رو روشن کنید.در این دستگاه توجه به زمان سنج اصلا مورد نیاز نیست و تنها کافیست که دمای هر کلمپ به 179 یا 180 درجه سانتیگراد برسد تا چاپ کامل انجام گیرد.برای چاپ با کیفیت حتما فشار کلمپ ها را به اندازه ای قرار دهید که با کمی فشار اهرم کلمپ بسته شود.از چسب نسوز به اندازه کافی استفاده کنید که در هنگام قرار دادن لیوان ها داخل کلمپ چسب جدا نشود یا کاغذ جا به جا نشود که جابه جایی کاغذ موجب دو بینی عکس چاپ شده و در نهایت خرابی چاپ می شود.

آموزش چاپ عکس روی لیوان جادویی 11Oz سابلیمیشن با دستگاه تک کاره

چاپ بر روی لیوان جادویی دقیقا همانند لیوان های دیگر صورت می گیرد البته باید توجه کرد که لیوان های جادویی کمی ظریف هستند گاهی اوقات در صورتی که شما کلمپ لیوان رو بیش اندازه سفت کنید ممکن است که لبه های نگهدارنده فلزی دور کلمپ باعث خط افتادن بر روی کناره دسته های لیوان شوند و یا در هنگام کندن چسب نسوز بر روی لیوان با ناخن خود بر روی لیوان که در حالت داغ است خط بیاندازید یا هم زمان با جدا شدن چسب رنگ مشکی چسبیده بر روی لیوان هم جدا شود.همچنین گاهی اوقات ممکن است در هنگام جدا کردن کاغذ از روی لیوان به جای جدا کردن چسب روی لیوان , کاغذ را از وسط لیوان دو نیم کنیم و اثر دو نیم شدن کاغذ بر روی لیوان بماند.برای مانع شدن از این اشکالات بهتر است یک تا دو دقیقه اجازه دهیم که لیوان سرد شده و با جدا کردن چسب روی لیوان , کاغذ رو جدا کنیم. دمای چاپ روی لیوان جادویی و سایزبندی طرح مورد نظر برای چاپ کاملا یکسان با لیوان های دیگر می باشد.

فروشگاه محصولات خام سابلیمیشن
تلگرام چهاپه
کانال تلگرام چهاپه
کانال اینستاگرام چهاپه
پینترست چهاپه

نمادهای قانونی مجموعه چاپ چهاپه

وبگاه مجموعه چاپ چهاپه در سال 1396 نمادهای قانونی کسب و کارهای آنلاین , شامل نماد ساماندهی از ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت تایید محتوای وب گاه های ایرانی و نماد اعتماد الکترونیکی را از مرکز توسعه و تجارت الکترونیکی دریافت کرده است.چهاپه در سال 1397 پروانه فعالیت رسمی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کار و رفاه اجتماعی استان تهران اخذ کرده است.همچنین برند و نماد تجاری مجموعه چهاپه در سال 1399 به صورت رسمی ثبت شد.

ای نماد
logo-samandehi

این وب سایت تابع تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد